Menu Zamknij
Fotowoltaika (4)
Fotowoltaika (13)
Lighthief - Recykling (3)
Fotowoltaika (8)
Lighthief - Recykling (1)
Fotowoltaika (11)
Fotowoltaika (9)
Fotowoltaika (3)
Fotowoltaika (7)
Lighthief - Recykling (4)
Fotowoltaika (6)
previous arrow
next arrow
Shadow

Arabia Saudyjska inwestuje w ekologiczne źródla energii.

Arabia Saudyjska zmienia swoje oblicze. W najbliższych latach kraj ten planuje inwestować w ekologiczne źródła energii. Chodzi o światowe pionierstwo. Saudyjczycy budują największy na Ziemi park solarny o mocy ponad 100 elektrowni jądrowych.

Tamtejszy rząd gromadzi niebotyczne fundusze na budowę największej, najbardziej futurystycznej i zaawansowanej technologicznie metropolii na Ziemi o nazwie Neom. To właśnie w niej powstaną potężne parki solarne.

Obiekt ma dysponować mocą aż 200 GW. Jego budowa pochłonie niebotyczne 200 miliardów dolarów, a miejsce pracy znajdzie w nim 100 tysięcy ludzi. Arabia Saudyjska inwestuje jak tylko może w odnawialne źródła energii, a to ze względu na potrzebę uniezależnienia się od ropy naftowej. W najbliższych latach, oprócz parków solarnych, na Półwyspie Arabskim powstanie kilkanaście elektrowni jądrowych.

Elektrownie słoneczne różnią się od farm solarnych. W tego rodzaju elektrowni specjalne zwierciadła koncentrują światło słoneczne i jego strumień kierują na znajdującą się w pobliżu wieżę solarną. Strumień podgrzewa w niej sól w płynie do temperatury kilkuset stopni, a następnie wykorzystuje się ją do zagotowania wody i wytworzenia pary wodnej, która napędza turbinę produkującą prąd.