Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Czemu będąc rolnikiem warto zadbać o swoją instalację fotowoltaiczną i zamówić usługę mycia i czyszczenia paneli fotowoltaicznych?

Czemu w ogóle myjemy instalacje fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne brudzą się w naturalny sposób. Osadzają się na nich rożnego rodzaju zabrudzenia i osady. Jeśli Wasza instalacja znajduje się na terenie gospodarstwa rolniczego to wszystko to co unosi się w powietrzu, opada również na Wasze moduły fotowoltaiczne!

Co się dzieje z zabrudzonym panelami fotowoltaicznymi? Spadki w uzyskach są między 7 a 20 % (w niektórych skrajnych przypadkach nawet 30%). Wynika to z faktu, że światło musi przeniknąć przez szkło hartowane, które jeśli jest zabrudzone, obniża ilość promieni docierających do tabliczek krzemowych a sam proces fotowoltaiczny nie jest już tak efektywny.

Mycie instalacji fotowoltaicznych powinno odbywać się dwa razy w roku (jeśli widzimy duży poziom zanieczyszczeń) lub raz w roku jeśli ilość zabrudzeń opadających na moduły fotowoltaiczne nie jest aż tak duży.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat mycia i czyszczenia paneli fotowoltaicznych zapraszamy do oglądania filmów na Naszym kanale YouTube:

JEŚLI MOŻEMY WAM POMÓC W ROZWOJU WASZYCH PROJEKTÓW OZE, BUDUJECIE FARMY FOTOWOLTAICZNE I SZUKACIE FIRMY O&M LUB SZUKACIE USŁUG Z ZAKRESU MYCIA I RECYKLINGU PANELI FOTOWOLTAICZNYCH ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI:

tel. 782 499 997

kontakt: https://lighthief.com/kontakt/

3 komentarze do “Czemu będąc rolnikiem warto zadbać o swoją instalację fotowoltaiczną i zamówić usługę mycia i czyszczenia paneli fotowoltaicznych?”

    • Koszty zazwyczaj wyliczamy od mocy instalacji fotowoltaicznych. Chociaż na koszt mycia paneli fotowoltaicznych mają też wpływ wielkość instalacji, jest położenie oraz stan a także ile czasu nie była myta. Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu!!!

      Odpowiedz

Dodaj komentarz