Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

MYCIE FARM FOTOWOLTAICZNYCH?

Tak, tak podobnie jak mniejsze instalacje fotowoltaiczne również duże inwestycje OZE czyli farmy fotowoltaiczne wymagają mycia i czyszczenia. Straty w uzysku potrafią rosnąć nawet do 35% co zdecydowanie nie jest pożądane przez inwestorów i właścicieli.

Jak myjemy farmy fotowoltaiczne?

Wszystko zależy od wielkości danej elektrowni fotowoltaicznej oraz jej położenia i warunków geograficzno-środowiskowych. Mycie paneli fotowoltaicznych odbywać się może przy pomocy zestawów ręcznych, robota myjącego lub ramion myjących doczepianych do ciągników lub innych maszyn.

Czy warto myć farmę fotowoltaiczną?

Jeśli poważnie myślicie o swojej inwestycji na którą już wydaliście kilka milionów złotych to ZDECYDOWANIE WARTO! Nie tylko zwiększacie ilość energii wyprodukowaną przez farmę ale również przedłużacie okres funkcjonowania paneli fotowoltaicznych poprzez zmniejszenie możliwości występowania wad technicznych związanych z zabrudzeniami na ich powierzchni (hot spoty, wypłukiwanie się silikonu czy delaminacja folii EVA).

Chcecie wiedzieć więcej o myciu i czyszczeniu farm fotowoltaicznych lub planujecie zamówić taką usługę na teren swojej elektrowni fotowoltaicznej?

Zachęcamy do kontaktu z Nami i poczytajcie więcej na:

KONTAKT : https://lighthief.com/kontakt/

Dodaj komentarz