Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Mycie i czyszczenie paneli fotowoltaicznych czyli prosty zabieg zwiększający uzysk i przedłużający życie Twojej fotowoltaiki!!!

Co o myciu paneli fotowoltaicznych mówią badania?

Potrzebę mycia i czyszczenia paneli fotowoltaicznych można wykazać poprzez badanie wydajności instalacji fotowoltaicznej.

Zazwyczaj wzrasta ona o 8 do 25% po dobrze wykonanej usłudze mycia paneli fotowoltaicznych. Brak strat w wygenerowanej energii często z nawiązką amortyzuje koszty mycia paneli fotowoltaicznych.

Badania pokazują, że wśród 3 aspektów mających największy wpływ na funkcjonowanie instalacji fotowoltaicznych jest właśnie zabrudzenie paneli fotowoltaicznych(obok stopnia ich nachylenia oraz pracy falownika i jakości przyłączenia do sieci).

W Niemczech, Belgii, Francji, w Polsce (Nasz projekt badawczy Lighthief i Wydział Elektryczny Politechniki Częstochowskiej), w Emiratach Arabskich, w Australii – to tylko niektóre ze znanych mi krajów, gdzie prowadzi się badania nad wpływem zabrudzeń na funkcjonowanie instalacji i paneli fotowoltaicznych. Wszędzie potwierdza się, że mycie i czyszczenie paneli fotowoltaicznych jest czynnością wskazaną. Chroni ona panele fotowoltaiczne oraz wpływa bezpośrednio na produkcję energii.

JEŚLI MOŻEMY WAM POMÓC W ROZWOJU WASZYCH PROJEKTÓW OZE, BUDUJECIE FARMY FOTOWOLTAICZNE I SZUKACIE FIRMY O&M LUB SZUKACIE USŁUG Z ZAKRESU MYCIA I RECYKLINGU PANELI FOTOWOLTAICZNYCH ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI:

tel. 782 499 997

kontakt: https://lighthief.com/kontakt/

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o badaniach naukowych dotyczących wpływu zabrudzeń na panele fotowoltaiczne oraz o potrzebie mycia instalacji fotowoltaicznych zapoznajcie się z Naszymi obszernymi artykułami na:

https://lighthief.com/category/artykuly/

Dodaj komentarz