Masz pytania? Zadzwoń! +48 782 499 997

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

mycie i czyszczenie paneli fotowoltaicznych w lighthief

O nas

Lighthief to pierwsza Polska firma, która na taką skalę i w pełni profesjonalnie zajmuje się myciem instalacji i farm fotowoltaicznych. Używamy innowacyjnych urządzeń takich firm jak Mansser Osmo, ramion myjących wiodącej niemieckiej firmy SunBrush czy też robotów myjących panele fotowoltaiczne takich firm jak SolarCleano czy SerbotPV.

Nasza wiedza i praktyka, zdobywane w Polsce, Niemczech, UK i Emiratach Arabskich owocują profesjonalnymi usługami i fachowym podejściem. Powodów do mycia paneli fotowoltaicznych jest wiele! Dokładnie tyle ile rodzajów zabrudzeń, które na nie opadają, zmniejszając ich funkcjonalność i uzyski/zyski właścicieli instalacji fotowoltaicznych

Dlaczego myjemy panele fotowoltaiczne?

Co zyskujecie wybierając nasze usługi mycia paneli?

Co tracicie nie myjąc regularnie paneli?

Straty, które obserwujemy na instalacjach fotowoltaicznych Naszych klientów, spowodowane brakiem mycia paneli fotowoltaicznych oscylują między 7 a nawet 30%! Jeśli przyjmiemy, że instalacja o mocy 10KW produkuje rocznie około 10MGW, a strata z powodu braku mycia paneli fotowoltaicznych na takiej instalacji to 20%, to łatwo wyliczyć, że:

Ile kosztuje mycie paneli?

Cena różni się w zależności od stopnia zabrudzenia, czy innych czynników. Orientacyjny koszt mycia paneli wynosi od 8 do 25 zł za metr. Skorzystaj z darmowej konsultacji i otrzymaj wycenę usługi mycia Twoich paneli.

Jak i kiedy myjemy panele?

Najlepiej myć panele fotowoltaiczne wczesną wiosną, aby uwolnić je od brudu nagromadzonego jesienią i zimą oraz przygotować się na słoneczne miesiące wiosny i lata, a następnie, drugi raz czyścić panele fotowoltaiczne w okolicach sierpnia lub września, by jak najbardziej efektywnie wykorzystać słońce w ostatnich nasłonecznionych, ciepłych miesiącach.

W niektórych przypadkach, ze względu na lokalizację i orientację instalacji paneli fotowoltaicznych lub w celu spełnienia specjalnych wymagań gwarancji producenta, zaleca się pozostawienie krótszych odstępów między czyszczeniami paneli fotowoltaicznych!

Do mycia paneli fotowoltaicznych używamy specjalnych urządzeń niskociśnieniowych, wykorzystujących procesy osmotyczne do produkcji wody demineralizowanej. Unikamy urządzeń wysokociśnieniowych, które mogą porysować szkło hartowane zabezpieczające panele fotowoltaiczne. 

W przypadku silnych zabrudzeń używać można eko-oprysków lub urządzeń parowych, zwłaszcza do mycia ramek paneli fotowoltaicznych!

Wykonywane przez Lighthief usługi mycia paneli i instalacji fotowoltaicznych zabezpieczone są właściwymi umowami OC z ubezpieczycielami. Ubezpieczenie pokrywa nie tylko przypadkowe zniszczenia paneli fotowoltaicznych ale również wygenerowane z tego powodu straty w uzysku.

Zamów bezpłatną konsultację

Konsultacja trwa zazwyczaj około 30 minut i postaramy się zupełnie bezpłatnie wskazać wstępne rozwiązanie na Twoje pytanie. Nie możemy obiecać, że zawsze znajdziemy rozwiązanie na Twój problem ale możemy obiecać, że zaczniemy proces poszukiwania odpowiedzi.