Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Pismo z Taurona – i co teraz?

Pismo z Taurona – i co teraz?

Pismo z Taurona – i co teraz? W ostatnim czasie otrzymujemy sporo zgłoszeń od klientów, do których Tauron skierował pismo. W dokumencie można przeczytać, że w związku z posiadaniem instalacji fotowoltaicznej zakład energetyczny wykrył nieprawidłowości przy wprowadzaniu energii do sieci. Zaniepokojeni właściciele przydomowych elektrowni słonecznych chcą mieć pewność, że w przypadku ich instalacji jest wszystko ok.

O kontrolach i wysyłaniu pism z Taurona pisaliśmy na naszym blogu pod koniec ubiegłego roku: Wyniki kontroli Taurona – przydomowe instalacje fotowoltaiczne.

Otrzymaliśmy zgłoszenie mailowe od klienta, który właśnie takie pismo. W odpowiedzi na wiadomość skontaktowaliśmy się z nim. Pan z Myszkowa w województwie śląskim, posiadający instalację o mocy 5,04 kWp. W skład jej wchodzą falowniki Afore oraz 16 paneli Longi o mocy 315 W każdy. Tauron w piśmie wskazywał zawyżone parametry napięcia wprowadzane do sieci energetycznej.

Ekipa techników pojechała do klienta, żeby wykonać usługę przeglądu instalacji fotowoltaicznej. Na miejscu dokonaliśmy oględzin a w dalszej kolejności pomiarów. Skontrowaliśmy również czy falownik posiada ustawione polskie normy – zgodne z wytycznymi.

Przegląd instalacji fotowoltaicznej

Okazało się, że wszelkie parametry instalacji pozostawały w normie ale przez uszkodzony moduł wi-fi falownika klient nie miał możliwości zdalnego połączenia się z urządzeniem mobilnym. Efektem tego był brak podglądu pracy instalacji fotowoltaicznej.

Finalnie po skontaktowaniu się działem serwisowym producenta falownika uszkodzony moduł wi-fi został, za naszym pośrednictwem, odesłany na reklamację.

Obecnie czekamy na odesłanie do Nas naprawionego modułu lub wymiany na nowy. Po tym ponownie odwiedzimy klienta, żeby po pierwsze zamontować element a po drugie skomunikować inwerter z urządzeniem mobilnym.

Pismo z Taurona – PODSUMOWANIE:

U naszego klienta wszelkie parametry znajdują się w granicach norm przewidzianych dla polskich instalacji fotowoltaicznych, czyli wszystko jest w porządku. Klient zyskał pewność, że praca jego systemu solarnego nie powoduje wprowadzania do sieci zawyżonego napięcia. Sytuacja natomiast dotyczy nie pojedynczej instalacji a wszystkich instalacji podpiętych do tego samego punktu przyłączenia. Dlatego warto, za każdym razem – w przypadku otrzymania pisma z Taurona – sprawdzić stan instalacji fotowoltaicznej.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?
Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?
Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jesteś gotowy do działania? My również!

Zadzwoń!
+48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895