Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Po co MYJEMY I CZYŚCIMY PANELE FOTOWOLTAICZNE?

Panele fotowoltaiczne budujące Nasze instalacje fotowoltaiczne brudzą się! Zabrudzenia powierzchni modułów fotowoltaicznych mają różne nasilenie oraz różny skład. Mogą być bardziej lub mniej inwazyjne ale zawsze zmniejszają ilość promieni słonecznych, które w maksymalnej ilości przeniknąć powinny przez szkło hartowane i dostać się na powierzchnię tabliczek krzemowych!

Brud to jednak nie tylko osłabienie procesów fotowoltaicznych zachodzących w krzemie ale również pogarszający się stan całego panelu fotowoltaicznego i instalacji. MYCIE I CZYSZCZENIE PANELI FOTOWOLTAICZNYCH zabezpiecza je przed wypłukiwaniem się silikonu zabezpieczającego styk aluminium i szkła, chroni moduł fotowoltaiczny przed delaminacją oraz bardzo skutecznie zapobiega powstawaniu wtórnych hot spotów (które upośledzają działanie całego modułu fotowoltaicznego, a w najgorszym wypadku mogą doprowadzić do pożaru instalacji fotowoltaicznej!).

Czemu zatem rynek tak sceptycznie reaguje na MYCIE PANELI FOTOWOLTAICZNYCH? W innych artykułach dość szeroko piszemy na temat mitów i przekłamań związanych z myciem i serwisem instalacji fotowoltaicznych. Od pozornej utraty gwarancji, po samo myjące się moduły fotowoltaiczne, super deszcze które wszystko usuwają oraz informację, że ”producent nie zaleca”! Mitów jest sporo ale pamiętajcie, że serwis oraz mycie instalacji fotowoltaicznych to czynności o których nie powiniście zapominać użytkując swoje moduły fotowoltaiczne!

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat MYCIA INSTALACJI I FARM FOTOWOLTAICZNYCH zapraszamy na:

6 komentarzy do “Po co MYJEMY I CZYŚCIMY PANELE FOTOWOLTAICZNE?”

  • Częstotliwość mycia i czyszczenia paneli fotowoltaicznych oraz całej instalacji fotowoltaicznej zależy od kilku czynników ale na pewno można przyjąć, że mycie raz w roku jest obowiązkowe! Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu!!!!

   Odpowiedz
   • Jaką mam pewność że umycie paneli poprawi ich sprawność i jakość? Jest gwarancja że jak umyje to będzie wszystko ok?

    Odpowiedz
    • Zazwyczaj ekipy wykonujące taką usługę powinny posiadać ubezpieczenie OC. Jeśli chodzi o poprawę sprawności to wynika ona z poprawienia przenikalności szkła a co za tym idzie wzrostem procesów fotowoltaicznych wewnątrz krzemu i zwiększeniem produkcji energii.

     Odpowiedz
  • Zazwyczaj widać to na spadku uzysków ale jeśli jest dostęp do dachu to można zrobić to czasami samemu na mniejszych instalacjach. Woda demineralizowana z dodatkiem płynu do naczyń. Pozdrawiamy

   Odpowiedz

Dodaj komentarz