Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

PRODUCENT KATEGORYCZNIE NIE ZALECA MYCIA PANELI FOTOWOLTAICZNYCH! – czyli kolejna ”bzdura” wprost z rynku PV!

Trudno dokładnie określić skąd na polskim rynku OZE wziął się ten niezwykle błędny mit – do dzisiaj wiele firm montujących panele fotowoltaicznych (nawet tych dużych i niezwykle nobliwych) na matki, córki i groby swoich psów głosi ten mit!

Wysiądźmy jednak z tego statku kosmicznego, w którym lata część polskich firm fotowoltaicznych i wylądujmy na lotnisku zwanym rzeczywistość!:)

Lighthief jako autoryzowany przedstawiciel do spraw recyklingu współpracuje zasadniczo z prawie wszystkimi dużymi producentami paneli fotowoltaicznych na terenie RP i Europy. Zbieramy wszystko co ma związek z panelami fotowoltaicznymi. Mamy ogromną kolekcję samym paneli (historycznie nawet te sprzed 40 lat) oraz różnych ciekawych dokumentacji – w tym kart gwarancyjnych, manuali obsługi i przeróżnych opisów. Konia z rzędem temu, kto znajdzie w nich zapis, że producent zakazuje albo że ZAKAZUJE KATEGORYCZNIE! Bzdura o niewiadomym pochodzeniu.

Pewne źródło tego mitu odnaleźć można w źle tłumaczonych gwarancjach chińskich dostawców. W oryginale znajduje się często słowo NIE SKROBAĆ POWIERZCHNI, które prawdopodobnie błędnie zostało przetłumaczone jako NIE MYĆ POWIERZCHNI. Błąd wielokrotnie powielany stają się z czasem rzeczywistością a tak szybko rozwijający się rynek jakim jest Polska, stał się doskonałym gruntem do wzrostu tego bzdurnego mitu!

Brzmi ciekawie? Też tak myślimy:)

JEŚLI MOŻEMY WAM POMÓC W ROZWOJU WASZYCH PROJEKTÓW OZE, BUDUJECIE FARMY FOTOWOLTAICZNE I SZUKACIE FIRMY O&M LUB SZUKACIE USŁUG Z ZAKRESU MYCIA I RECYKLINGU PANELI FOTOWOLTAICZNYCH ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI:

tel. 782 499 997

kontakt: https://lighthief.com/kontakt/

A jeśli chcecie wiedzieć więcej o usłudze mycia i czyszczenia paneli i modułów fotowoltaicznych zapraszamy na:

Dodaj komentarz