Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Przegląd farmy fotowoltaicznej pod Lublinem

Przegląd farmy fotowoltaicznej pod Lublinem w województwie lubelskim. Czyli sprawdzamy elektrownię słoneczną zanim Inwestor przejmie obiekt od Wykonawcy.

Na czym polega przegląd farmy fotowoltaicznej? Na co zwrócić uwagę?

Elektrownia fotowoltaiczna to inwestycja na lata, dlatego to jak została wybudowana powinno zostać zweryfikowane przed odbiorem. Czy działa prawidłowo? Oczywiście prace ulegające zakryciu (jak na przykład zakopywane kable) powinny być weryfikowane wcześniej.

przegląd farmy fotowoltaicznej

Na naszą skrzynkę mailową wpadło zapytanie dotyczące przeglądu farmy fotowoltaicznej.

Elektrownia słoneczna o mocy 1MW ma zostać przekazana Inwestorowi, więc postanowił sprawdzić czy na farmie jest wszystko w porządku.

Opis farmy:

  1. Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 1 MW
  2. Panele fotowoltaiczne JinKo o mocy 540 W każdy – w sumie 1851 sztuk.
  3. Inwertery Huawei SUN2000-215KTL-H3
  4. Trafostacja.

Przed wyjazdem na teren inspekcji farmy fotowoltaicznej poprosiliśmy klienta o dostarczenie dokumentacji powykonawczej aby moc zweryfikować dokumentację ze stanem faktycznym. Dokumentacja powykonawcza zawiera zarówno wszelkie karty katalogowe użytych komponentów, jak i projekty powykonawcze, w których można znaleźć schematy podłączeń poszczególnych elementów.

Jedziemy sprawdzić farmę fotowoltaiczną

Tak więc, uzbrojeni w wiedzę, technicy wyruszyli do miejsca docelowego. Na miejsce dojechali z samego rana. Po krótkim przywitaniu się z Wykonawcą oraz Inwestorem rozpoczęli przegląd farmy fotowoltaicznej. Pierwsza część wizytacji polegała na sprawdzeniu stanu wizualnego obiektu. I tu już pojawiły się „schody”. Terenu Wykonawca nie zniwelował, więc co jakiś czas między rzędami pojawiały się głębokie koleiny – czyli pozostałości po przejeżdżającym ciężkim sprzęcie. Niewyrównana ziemia – stąd obawa, że w przyszłości przy koszeniu trawy czy też myciu paneli fotowoltaicznych pojawią się spore problemy logistyczne. Dodatkowo pod modułami fotowoltaicznymi, na szczęście nielicznie, pozostały kupki śmieci. Nasi Panowie znaleźli również 3 uszkodzone, zamontowane moduły. W zasadzie nadające się tylko do wymiany gdyż ewidentnie zostały zniszczone poprzez przejeżdżający sprzęt.

Kolejnym elementem, podczas przeglądu farmy fotowoltaicznej, na który zwracaliśmy uwagę był sposób wykonania połączeń pomiędzy panelami a falownikami. Tutaj wszystko było wykonane w sposób wręcz wzorcowy!

Na sam koniec oczywiście technicy wykonali pomiary, które również wyszły bardzo dobrze.

Prace na terenie elektrowni fotowoltaicznej technicy zakończyli dopiero w biurze sporządzając raport podsumowujący. W nim oprócz dokumentacji zdjęciowej zawarliśmy również zalecenia dotyczące utrzymania obiektu jakim jest farma słoneczna.

Brudne panele – należy umyć, a zarośniętą trawę – skosić.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?
Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?
Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jesteś gotowy do działania? My również!

Zadzwoń!
+48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895