Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Co piszczy w trawie OZE czyli newsy ze świata… Konsorcjum AMPYR oraz Belectric zbudują 200 MW+ fotowoltaiki w Niemczech w ciągu dwóch lat!

Niemcy wybudują sieć farm fotowoltaicznych o mocy ponad 200MW!

Niezależny producent energii (IPP) AMPYR Solar Europe (ASE) i niemiecki deweloper Belectric zgodzili się zainstalować ”rurociąg fotowoltaiczny” o mocy ponad 200 MW mocy w Niemczech w ciągu najbliższych dwóch lat. Pierwsze dwie elektrownie słoneczne mają zostać zbudowane w Brandenburgii w północno-wschodnich Niemczech, na zachód od Berlina. Największa z nich będzie miała zainstalowaną moc 85 MW, natomiast druga będzie składać się z sześciu pod obszarów o łącznej mocy 65 MW.

Belectric, który zajmie się inżynierią, zaopatrzeniem i budową (EPC) obiektów, a także ich obsługą i konserwacją (O&M), powiedział, że trzeba będzie zbudować linię przesyłową o długości 25 km i podstację. Prace budowlane dla dwóch farm fotowoltaicznych mają się rozpocząć do końca roku. Tarun Agrawal, partner w AGP Group, spółce macierzystej AMPYR Energy, powiedział, że partnerstwo skorzysta z „rozległego doświadczenia Belectric w budowie, eksploatacji i konserwacji dużych elektrowni słonecznych. „Jesteśmy szczególnie podekscytowani współpracą w zakresie inżynierii i zarządzania łańcuchem dostaw w zespołach w Belectric i AMPYR Global Technical Center (AMPYRTech), aby wprowadzić najnowszą technologię fotowoltaiczną, jednocześnie kontrolując zmienność łańcucha dostaw”.

Suri dodał: „Dzięki naszej inicjatywie z SERENDI-PV pracujemy nad ulepszeniem krótkoterminowego prognozowania zagregowanej mocy fotowoltaicznej, oceny energii i prognozowania w obecności śniegu, pyłu i ekstremalnych warunków pogodowych”.

Ciekawe? Zbieramy dla Was ciekawe newsy z całego fotowoltaicznego świata! Zapraszamy do czytania!

JEŚLI MOŻEMY WAM POMÓC W ROZWOJU WASZYCH PROJEKTÓW OZE, BUDUJECIE FARMY FOTOWOLTAICZNE I SZUKACIE FIRMY O&M LUB SZUKACIE USŁUG Z ZAKRESU MYCIA I RECYKLINGU PANELI FOTOWOLTAICZNYCH ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI:

tel. 782 499 997

kontakt: https://lighthief.com/kontakt/

1 komentarz do “Co piszczy w trawie OZE czyli newsy ze świata… Konsorcjum AMPYR oraz Belectric zbudują 200 MW+ fotowoltaiki w Niemczech w ciągu dwóch lat!”

Dodaj komentarz

+48 797 897 895