Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Czy mycie instalacji fotowoltaicznej ma sens?

Czy mycie instalacji fotowoltaicznej ma sens? Kilka głównych odpowiedzi Naszych sceptycznych klientów. Ja nie wierzę w mycie paneli fotowoltaicznych; Ja myślę, że to zupełnie nie ma wpływu na działanie mojej instalacji fotowoltaicznej! U mnie zawsze wszystko deszcz super umyje i nawet widać różnicę w produkcji! Pan jak mi sprzedawał mówił, żeby lepiej nie myć i nie ruszać! Badania jednak mówią zupełnie coś innego!

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat CZYSZCZENIA I MYCIA PANELI FOTOWOLTAICZNYCH obejrzyjcie Nasz film:

Czy jednak sam proces fotowoltaiczny zachodzący wewnątrz tabliczek krzemowych oraz wpływ zabrudzeń na jego przebieg mają coś wspólnego z wiarą?:) Czy poprzez zabrudzone okulary światło pada w taki sam sposób jak poprzez czyste szkiełka? A to przecież światło oraz jego nasilenie mają wpływ na poprawny i optymalny przebieg procesów fotowoltaicznych! Czy zatem mówiąc ”nie wierzę’ w czyszczenie paneli fotowoltaicznych mówimy może ”nie wierzę” w zasady działania paneli fotowoltaicznych?!?

Czy mycie instalacji fotowoltaicznej ma sens? To wśród właścicieli bardzo częste pytanie i wynikające głównie z braku wiedzy na temat działania modułów fotowoltaicznych!

Na szczęście brak podstawowej wiedzy, jak przebiega proces fotowoltaiczny oraz jaki mają na niego wpływ zabrudzenia, dotyczy głównie właścicieli małych przydomowych instalacji. Chociaż i tutaj przez ostatnie 4 lata, kiedy my jako Lighthief wykonujemy usługi mycia i czyszczenia modułów fotowoltaicznych, świadomość wzrosła ogromnie. Właściciele farm fotowoltaicznych zdają sobie sprawę, że nawet pół procenta spadków w produkcji energii to problem. I przy obecnych cenach prądu, duże straty finansowe. Branża energetyki odnawialnej bardzo szybko i prężnie się rozwija a co za tym idzie rosną również standardy obsługi farm fotowoltaicznych. Właściciele i inwestorzy coraz bardziej się edukują i oczekują coraz wyższego poziomu profesjonalizmu! Dzięki temu również farmy fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularnymi inwestycjami!

Jeśli planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M zapraszamy do KONTAKTU. Jeśli poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne również zapraszamy do kontaktu z Naszym biurem!

2 komentarze do “Czy mycie instalacji fotowoltaicznej ma sens?”

  1. Bo My Polacy jesteśmy jak Zosia – Samosia. Sami naprawimy, sami UMYJEMY PANELE FOTOWOLTAICZNE. A jak się coś zepsuje to przecież nie my. A no i jesteśmy ekspertami w każdym temacie.
    Myć trzeba. Siebie, auto, okna, panele. Myjemy warzywa wodą z kranu – żeby były czyste, ale z kranu się nie napijemy bo woda brudna :D.
    Przecież nikt nie przekona Janusza, że trzeba myć panele fotowoltaiczne – bo Janusz wie lepiej. Co tam badania, co tam zwykła logika… – ekspertów od OZE mamy tylu, że ho ho. Przecież My Janusze nie zaufamy, komuś kto się na tym zna. Ot taka natura.

    Odpowiedz
  2. MYCIE PANELI FOTOWOLTAICZNYCH każdy kto mówi, że można nie myć nie zna po prostu zasad konwersji światła na energię! Jak brudne szkło może przepuszczać promienie słoneczne? Nawet duże firmy montujące instalacje fotowoltaiczne często bredzą trzy po trzy! Nie trzeba myć, stracicie gwarancję, coś zepsujecie. Totalne mity. Brudna szyba to mniejsze przenikanie słońca czy mniej wyprodukowanej energii. Proste jak słońce:)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

+48 797 897 895