Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Dobre mycie wydłuża życie czyli umyjcie swoje panele fotowoltaiczne jeśli mają Wam służyć ponad 15 lat!

JAKIE ZABRUDZENIA OSADZAJĄ SIĘ NA PANELACH FOTOWOLTAICZNYCH?

  • Deszcz może zmyć brud widoczny na pierwszy rzut oka, jednakże tłuszcz, brud oraz organiczne i nieorganiczne zanieczyszczenia wymagają profesjonalnego czyszczenia i mycia paneli fotowoltaicznych, dostosowanego do indywidualnych właściwości każdej z lokalizacji. 
  • Zanieczyszczenie sprzyja szkodliwemu rozwojowi roślin (pojawienie się porostów), które mogą uszkodzić panele fotowoltaiczne. Wiele zanieczyszczeń trudno rozpoznać niewprawnym okiem, ponieważ najpierw pojawiają się na krawędziach i ramach paneli fotowoltaicznych a następnie powodują ich zacienienie w tych miejscach. Stąd potrzeba mycia instalacji fotowoltaicznych. 
  • Główne zanieczyszczenia to: odchody organiczne (zazwyczaj ptaki) pyłki, liście, płatki kwiatów i inne osady organiczne zielone wykwity i glony, mchy i porosty osady nieorganiczne czyli sadze, tłuszcze, pyłki piaskowe pozostałości po kwaśnych deszczach i nawozach rolniczych osady spalinowe w okolicach dróg i autostrad. Wszystkie powyższe są bardzo trudne do usunięcia przez sam deszcz dlatego zalecane jest mycie i czyszczenie paneli fotowoltaiczny raz lub dwa razy w roku!

JEŚLI MOŻEMY WAM POMÓC W ROZWOJU WASZYCH PROJEKTÓW OZE, BUDUJECIE FARMY FOTOWOLTAICZNE I SZUKACIE FIRMY O&M LUB SZUKACIE USŁUG Z ZAKRESU MYCIA I RECYKLINGU PANELI FOTOWOLTAICZNYCH ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI:

tel. 782 499 997

kontakt: https://lighthief.com/kontakt/

Więcej o myciu paneli i farm fotowoltaicznych znaleźć możecie na:

1 komentarz do “Dobre mycie wydłuża życie czyli umyjcie swoje panele fotowoltaiczne jeśli mają Wam służyć ponad 15 lat!”

  1. To trochę tak jak z autem. W sumie można nie myć ale… Niestety mimo powszechnych opinii mycie jest wskazane. Już nawet po roku zabrudzeń widać spadki jakości uzysku.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Call Now Button+48 797 897 895