Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Ja nie wierzę w MYCIE PANELI FOTOWOLTAICZNYCH!

Kilka głównych odpowiedzi Naszych sceptycznych klientów: Ja nie wierzę w MYCIE PANELI FOTOWOLTAICZNYCH; Ja myślę, że to zupełnie nie ma wpływu na działanie mojej instalacji fotowoltaicznej! U mnie zawsze wszystko deszcz super umyje i nawet widać różnicę w produkcji! Pan jak mi sprzedawał mówił, żeby lepiej nie myć i nie ruszać!

Czy jednak sam proces fotowoltaiczny zachodzący wewnątrz tabliczek krzemowych oraz wpływ zabrudzeń na jego przebieg mają coś wspólnego z wiarą?:) Czy poprzez zabrudzone okulary światło pada w taki sam sposób jak poprzez czyste szkiełka? A to przecież światło oraz jego nasilenie mają wpływ na poprawny i optymalny przebieg procesów fotowoltaicznych! Czy zatem mówiąc ”nie wierzę’ w MYCIE PANELI FOTOWOLTAICZNYCH mówimy może ”nie wierzę” w zasady działania paneli fotowoltaicznych?!?

Na szczęście brak podstawowej wiedzy, jak przebiega proces fotowoltaiczny oraz jaki mają na niego wpływ zabrudzenia, dotyczy głównie właścicieli małych przydomowych instalacji. Chociaż i tutaj przez ostatnie 4 lata, kiedy my jako Ligththief wykonujemy usługi MYCIA I CZYSZCZENIA PANELI FOTOWOLTAICZNYCH, świadomość wzrosła ogromnie. Właściciele farm fotowoltaicznych zdają sobie sprawę na szczęście, że nawet pół procenta spadków w produkcji energii to przy obecnych cenach prądu, duże straty finansowe.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat CZYSZCZENIA I MYCIA PANELI FOTOWOLTAICZNYCH obejrzyjcie Nasz film:

Jeśli natomiast chcecie zamówić którąś z Naszych usług lub po prostu z Nami porozmawiać zapraszamy do kontaktu:

2 komentarze do “Ja nie wierzę w MYCIE PANELI FOTOWOLTAICZNYCH!”

  1. Bo My Polacy jesteśmy jak Zosia – Samosia. Sami naprawimy, sami UMYJEMY PANELE FOTOWOLTAICZNE. A jak się coś zepsuje to przecież nie my. A no i jesteśmy ekspertami w każdym temacie.
    Myć trzeba. Siebie, auto, okna, panele. Myjemy warzywa wodą z kranu – żeby były czyste, ale z kranu się nie napijemy bo woda brudna :D.
    Przecież nikt nie przekona Janusza, że trzeba myć panele fotowoltaiczne – bo Janusz wie lepiej. Co tam badania, co tam zwykła logika… – ekspertów od OZE mamy tylu, że ho ho. Przecież My Janusze nie zaufamy, komuś kto się na tym zna. Ot taka natura.

    Odpowiedz
  2. MYCIE PANELI FOTOWOLTAICZNYCH każdy kto mówi, że można nie myć nie zna po prostu zasad konwersji światła na energię! Jak brudne szkło może przepuszczać promienie słoneczne? Nawet duże firmy montujące instalacje fotowoltaiczne często bredzą trzy po trzy! Nie trzeba myć, stracicie gwarancję, coś zepsujecie. Totalne mity. Brudna szyba to mniejsze przenikanie słońca czy mniej wyprodukowanej energii. Proste jak słońce:)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz