Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Mycie paneli fotowoltaicznych na magazynach i halach.

Jak odbywa się taka usługa i czy jest w ogóle możliwa?

Mycie instalacji fotowoltaicznych na płaskich dachach budynków magazynowych i hal to zazwyczaj dość wymagająca usługa. Należy brać pod uwagę wielkość takiej instalacji fotowoltaicznej, dostęp do dachu, położenie ujęcia wody oraz możliwość podpięcia maszyny czyszczącej do prądu. Zazwyczaj dużym problemem bywa właz na dach, przez który nie można (lub jest to bardzo utrudnione) wnieść maszyny myjącej i musi stać ona albo na ziemi (punkt O) albo na którymś z półpięter.

Czy mycie i czyszczenie paneli fotowoltaicznych na takich budynkach się opłaca i ile kosztuje?

Mycie i czyszczenie tak położonych paneli fotowoltaicznych jest konieczne. Czym większa instalacja fotowoltaiczna, tym większa strata uzysku związana z brakiem mycia. Dodatkowo ze względu na dużą wysokość, na której znajdują się panele fotowoltaiczne, mamy tu do czynienia z silnym oddziaływaniem warunków pogodowych. Brud jest zazwyczaj mocno zapieczony przez silne wiatry, deszcze i skoki temperatury. Mycie paneli fotowoltaicznych nie tylko zapobiega spadkom uzysku ale również znacznie przedłuża funkcjonowanie całej instalacji fotowoltaicznej na danej lokalizacji.

Jeśli chodzi o koszty takiej usługi to zależy to od kilku czynników. Dla przykładu umycie paneli fotowoltaicznych na instalacji o wielkości 50kWp położonej na dachu (gdzie mamy łatwy dostęp i jest regularnie myta) to będzie koszt między 2 a 3 tysiące złotych netto. Natomiast taka sama instalacja, gdzie dostęp jest bardzo utrudniony, nie ma dostępu do wody oraz nie można przenieść maszyny na dach kosztowo wyjdzie nawet do 40% więcej.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895