Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Myjemy 50 kWp na dachu w Szczyrku

Myjemy 50 kWp na dachu w Szczyrku, woj. śląskie

Szczyrk to popularna miejscowość turystyczna położona w Polskich Beskidach. Jest to znane miejsce wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. Szczyrk oferuje liczne trasy turystyczne i narciarskie, przyciągając miłośników górskich aktywności przez cały rok. W okolicy Szczyrku można również znaleźć wiele atrakcyjnych ośrodków wypoczynkowych i pensjonatów.

Myjemy 50 kWp na dachu – dach o dużym nachyleniu

W Szczyrku, jak na górską miejscowość przystało, trudno jest spotkać budynek z dachem innym niż skośny. Na takim właśnie budynku nasza ekipa dzisiaj czyściła panele fotowoltaiczne. Z powodu dużego kąta nachylenia w tym zleceniu wykorzystywaliśmy podnośnik koszowy, czyli tzw. zwyżkę do zapewnienia dostępu operatorom do modułów.

Bezpieczeństwo zarówno naszych pracowników jak i instalacji, którą myjemy są dla nas bardzo istotne, stąd zastosowanie podnośnika.

Ale od początku.

Realizację zlecenia rozpoczęliśmy przed południem. Brak deszczu i przyjemna temperatura sprzyjały naszej ekipie. Panowie po przyjechaniu na miejsce rozpoczęli od wypakowania sprzętu. Następnie w porozumieniu z operatorem podnośnika koszowego ustalili miejsce ustawienia zwyżki.

Do umycia mieli 120 paneli Ulica Solar pracę musieli wykonywać w sposób skoordynowany, dlatego też musieli ze sobą ściśle współpracować. Jeden operator w podnośniku myjący moduły, a drugi na ziemi operujący wężem od wody i odpowiedzialny za odpowiednie przemieszczanie maszyny.

Czy panele zamontowane pod dużym skosem się brudzą?

Wbrew obiegowej opinii, że duży skos zapewnia spływanie brudu i powoduje, że panele pozostają czyste, fakty są inne.

Kurz, pył, lepkie pyłki sosen czy świerków przylegają do powierzchni modułów i nie są spłukiwane przez deszcz! Z takich zabrudzeń czyściliśmy moduły w Szczyrku.

czyste panele fotowoltaiczne na dachu

Wykonanie usługi mycia paneli fotowoltaicznych zajęło naszej ekipie łącznie 3 godziny. Po zakończonej pracy, zapakowaniu sprzętu na auto nasi Panowie przed wyruszeniem w drogę powrotną zostali ugoszczeni pysznym obiadem.

Myjemy 50 kWp na dachu w Szczyrku – PODSUMOWANIE:

Lokalizacja: województwo śląskie, Szczyrk

Dane PV: Elektrownia słoneczna o mocy około 50 kWp składająca się z modułów fotowoltaicznych Ulica Solar.

Opis: Brudne panele zabrudzone głównie przez pył, kurz, pyłki pochodzące z drzew iglastych.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895