Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Odbiór paneli do recyklingu – Bytom woj. śląskie

Odbiór paneli do recyklingu - Bytom woj. śląskie
Odbiór paneli do recyklingu - Bytom woj. śląskie

Odbiór paneli do recyklingu – Bytom woj. śląskie

Zarówno małe, jak i duże firmy instalatorskie oraz dystrybutorzy paneli fotowoltaicznych posiadają w swoich magazynach moduły, które z różnych powodów nie mogą zostać zamontowane. Jak wynika z informacji, które do nas docierają, jest ich sporo. Mimo iż czasem są to wady produkcyjne to jednak częściej są to szkody transportowe a także szkody powstałe przy montażu. Jednakże każdy z nich nadaje się jednie do recyklingu paneli.

Zdarzają się też panele, które uległy uszkodzeniu w wyniku działania siły wyższej, czyli uszkodzone podczas gradobicia czy wichury.

Takie moduły fotowoltaiczne nie nadają się do ponownego użycia i należy je zutylizować, poddając recyklingowi.

Odbiór paneli – ponad 250 szt uszkodzonych modułów

Zgłosiła się do Nas jedna z firm z Bytomia z woj. śląskiego, która zajmuje się budową farm fotowoltaicznych. Podczas prowadzonych prac na wielu farmach fotowoltaicznych, których łączna moc to prawie 5 MW, część z paneli uległa uszkodzeniom. Moduły fotowoltaiczne różnych marek, poczynając od JinKo, poprzez TrinaSolar, Astronergy, LG, LONGi a skończywszy na Leapton. Różne moce, różne rodzaje: bifacial, monofacial, polikrystaliczne i monokrystaliczne. Jednym słowem do wyboru do koloru, czyli prawie pełen przegląd pośród paneli fotowoltaicznych, które pojawiają na naszym rodzimym rynku. Jedyną wspólną cechą, która je łączyła – to fakt, że nie nadawały się już do użytkowania.

Jak zgłosić panele do recyklingu?

Firma, która się do Nas zgłosiła znalazła numer telefonu do Nas w internecie – jako jedni z nielicznych zajmujemy się recyklingiem modułów fotowoltaicznych.

Po kontakcie telefonicznym, poprosiliśmy o przesłanie droga mailową informacji o ilości paneli i ich lokalizacji. Odbiór modułów realizujemy na 3 sposoby:

  1. Klient dostarcza swoim transportem uszkodzone panele
  2. Panele docierają do Nas poprzez jedną z firm kurierskich
  3. Samodzielnie odbieramy moduły

Tym razem odbieraliśmy panele naszym transportem. Waga pojedynczego waha się w okolicach 20-30 kilogramów, czyli łącznie mieliśmy do odbioru prawie 6 ton. Dodatkowo panele nie były zgromadzone w jednym miejscu ale należał, w celu ich zebrania, odwiedzić 3 miejscówki. Pierwsza lokalizacja, blisko, bo w naszym województwie czyli na Śląsku. Druga na Dolnym Śląsku a trzecia w okolicach Krakowa. Największą partię paneli przywieźliśmy z województwa dolnośląskiego – ponad 4 tony, dlatego też ten transport odbył się jako pierwszy.

Dzięki odpowiedniej koordynacji działań, odpowiednio zorganizowanej logistyce w 4 dni od zgłoszenia odebraliśmy wszystkie panele, czyli opróżniliśmy zalegające w magazynach uszkodzone i zniszczone panele.

Recykling paneli fotowoltaicznych czy to konieczność?

Paneli fotowoltaicznych nie można tak po prostu wyrzucić popularnie mówiąc „na śmieci”.

Istnieje także obowiązek raportowania tych urządzeń do systemu BDO, co powoduje szczególną kontrolę nad ich obiegiem. Dlatego też zachowanie porządku w procesie ewidencjonowania jest kluczowe, aby zapewnić skuteczne i zgodne z przepisami zarządzanie elektrośmieciami.

Odbiór paneli do recyklingu – Bytom woj. śląskie – PODSUMOWANIE:

Lokalizacja: województwo śląskie, Bytom

Dane: ponad 250 sztuk paneli fotowoltaicznych różnych marek, o łącznej wadze ponad 6 ton!

Opis: Moduły fotowoltaiczne uszkodzone podczas prac na farmach fotowoltaicznych

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania, to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

1 komentarz do “Odbiór paneli do recyklingu – Bytom woj. śląskie”

Dodaj komentarz

+48 797 897 895