Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Panele do recyklingu pod Gdańskiem

Panele do recyklingu pod Gdańskiem

Bardzo często wykonujemy usługi odbioru, utylizacja i recyklingu modułów fotowoltaicznych dla Naszych klientów, którzy jednocześnie korzystają z Naszych usług O&M (serwis i podtrzymanie ruchu na farmach fotowoltaicznych).

W tym przypadku obok już istniejącej elektrowni fotowoltaicznej inwestor dokłada kolejny 1MW paneli fotowoltaicznych. I niestety około 200 z nich uległo prawie całkowitemu zniszczeniu spadając podczas rozładunku z przyczepy tira. To akurat dość częsty problem podczas transportu na farmy fotowoltaiczne. Często brak dobrej drogi technicznej oraz wskazanego miejsca rozładunku palet powoduje, że kierowcy lub obsługa wózka widłowego popełniają sporo błędów. Te natomiast skutkują tym, że moduły fotowoltaiczne nadają się już tylko do utylizacji.

Gdańsk to stolica województwa pomorskiego, gdzie obecnie pod opieką serwisową posiadamy około 120MW farm i średnich instalacji fotowoltaicznych. Te regiony to ciągle niezłe warunki nasłonecznia ale pewne problemy z sieciami energetycznymi i warunkami przyłączeniowymi.

W przypadku takich zniszczeń modułów fotowoltaicznych jak na tej budowie, przede wszystkim należy przygotować protokół zdania odpadów (karta zdania odpadów) oraz opis i rodzaj zniszczeń. Jeśli my jako Lighthief bezpośrednio zarządzamy gwarancjami i ubezpieczeniami na danej inwestycji wtedy zazwyczaj zwrot lub zakup nowych paneli odbywa się w ciągu kilku dni. Oczywiście jeśli dane panele fotowoltaiczne są dostępne. W innych przypadkach to ubezpieczyciel musi przyjąć zgłoszenie szkody.

Różni ubezpieczyciele posiadają różne procedury ubezpieczania elektrowni fotowoltaicznych. Stąd ważne jest aby przy starcie inwestycji właściwie wybrać tego, który oferuje uproszczone działania w takim przypadkach. Panele do recyklingu pod Gdańskiem.

Na tej farmy mamy panele fotowoltaiczne firmy Jinko, o mocy ponad 50Wp i wadze około 28kg każdy. Ramy oraz szkło hartowane są mocno zniszczone stąd żadna naprawa modułów nie wchodzi w grę. Pozostaje zatem recykling paneli fotowoltaicznych. Co dzieje się z nimi w procesie recyklingu i utylizacji? Oddzielamy ramkę aluminiową, następnie szkło hartowane, skrzynkę przyłączeniową. W ostatnim etapie dochodzi do separacji frakcji krzemu, resztek szkła, metali kolorowych i kilku rodzajów folii.

Jeśli zainteresował Cię temat ODBIORU I RECYKLINGU MODUŁÓW FOTOWOLTAICZNYCH

zapraszamy do kontaktu!


Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895