Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Panele fotowoltaiczne czyszczenie z zabrudzeń – pył cementowy – okolice Częstochowy

Panele fotowoltaiczne, czyszczenie z zabrudzeń – pył cementowy – okolice Częstochowy

W ostatnim czasie otrzymaliśmy kolejne już zgłoszenie dotyczące czyszczenia zabrudzeń instalacji fotowoltaicznej pochodzących z zakładu produkującego cement. W tejże okolicy znajdującej się niedaleko Częstochowy, w województwie śląskim, na terenach bezpośrednio sąsiadujących z cementownią znajduje się wiele domków jednorodzinnych. Część z właścicieli tych domków zdecydowała się na założenie fotowoltaiki. Z założenia ma to posłużyć obniżeniu rachunków za prąd. Warunki, jak zawsze, są dwa. Przejrzyste niebo oraz czyste panele. Na pogodę, wiadomo, nie mamy wpływu ale na czystość modułów jak najbardziej.

Każdemu z właścicieli zależy na jak największych uzyskach. Tymczasem, kiedy dochodzi do pokrycia powierzchni modułów zabrudzeniem, uzyski automatycznie spadają. Jedną z najczęściej wyszukiwanych wtedy fraz w internecie jest „mycie instalacji fotowoltaicznej„.

Tym razem jednak zlecenie, które otrzymaliśmy było zleceniem z polecenia.

myte panele
czesciowo umyte panele fotowoltaiczne
brudny panel fotowoltaiczny

Moduły fotowoltaiczne – czyszczenie 8 kW na dachu

Nasza ekipa uzbrojona w myjkę z Mansser Osmo pojechała za Częstochowę, aby o 10 rozpocząć realizację zlecenia. Instalacja na lekko skośnym dachu składająca się z paneli LG o łącznej mocy niecałych 8 kWp. Oddana do użytku latem tego roku. Jak wynika z informacji przekazanych nam przez właściciela jego elektrownia słoneczna od pewnego czasu zaczęła generować znacznie słabsze uzyski. I nie, nie było to spowodowane brakiem słońca, czy wyłączeniami falownika. Zleceniodawca zaobserwował na swojej aplikacji zsynchronizowanej z inwerterem, że instalacja zachowuje się jakby cały czas było zachmurzone niebo. Właściciel wszedł na dach i zobaczył, że przyczyną takiego stanu rzeczy są zabrudzone panele. Pokrywała je warstwa pyłu cementowego, który w połączeniu w wilgocią utworzył skorupę w konsekwencji czego działanie instalacji było osłabione.

Panowie z naszej ekipy po podłączeniu się do prądu i wody rozstawili drabinę, po której bez problemu dostali się na dach. Następnie rozpoczęli pracę, podczas której pieczołowicie usuwali zabrudzenia. Potem zajęli się doczyszczaniem ramek, a właściwie styku ramek i szkła.

Po niespełna 3 godzinach Panowie zakończyli mycie paneli i dlatego też mogli spokojnie spakować się i ruszać w drogę powrotną.

Pamiętajcie, każde zabrudzenia modułów fotowoltaicznych obniżają uzyski, a więc powodują straty.

Panele fotowoltaiczne – czyszczenie z zabrudzeń – pył cementowy – okolice Częstochowy – PODSUMOWANIE:

Lokalizacja: województwo śląskie, okolice Częstochowy

Dane PV: Instalacja fotowoltaiczna na dachu 8 kWp, panele LG.

Opis: Zabrudzenia, czyli pył cementowy.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania, to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895