Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Zniszczone panele fotowoltaiczne do recyklingu z Piotrkowa

Zniszczone panele fotowoltaiczne do recyklingu z Piotrkowa

Tym razem Nasza ekipa recyklingowa udała się w okolice Piotrkowa Trybunalskiego, w województwie łódzkim, aby odebrać ponad 30 zniszczonych modułów fotowoltaicznych przeznaczonych do recyklingu.

Zniszczone panele fotowoltaiczne do recyklingu z Piotrkowa

Niestety te panele fotowoltaiczne zupełnie nie nadają się naprawy. Jak widać na powyższym zdjęciu są mocno rozbite i zaliczyły ostre lądowanie na ziemi. Z relacji inwestora wynika, że powiemy wiatru na farmie były tak duże, że podrywały moduły fotowoltaiczne ze stołów. Następnie rozrzucały je swobodnie po całej okolicy. Nasza ekipa zmierzyła spory teren żeby wyzbierać wszystkie ”zagubione” i roztrzaskane panele.

Pamiętać należy, że nawet najlepiej zamontowane panele fotowoltaiczne nie są w stanie oprzeć się silnym wiatrom i wichurom. Takie zniszczenia to już tylko utylizacja paneli fotowoltaicznych i zamiana na nowe moduły. I choć często rama aluminiowa wytrzymuje, to szkło rozbija się na wiele kawałków, albo dochodzi do przerwania tylnej strony modułu czyli tzw. ”backsheet’u”.

Biorąc pod uwagę tak ogromną liczbę instalacji i farm fotowoltaicznych recykling wbrew opinią to dość często świadczona przez Nas usługa. Zarówno dla farm fotowoltaicznych, jak i dla mniejszych przydomowych instalacji, firm produkujących lub montujących panele solarne. Zniszczone panele fotowoltaiczne do recyklingu z Piotrkowa.

Jaki proces czeka takie panele fotowoltaiczne? To zależy od ich rodzaju, wielkości oraz stopnia zniszczenia. Przede wszystkim na drodze recyklingu następuje demontaż aluminiowej ramy, następnie oddzielenie skrzynki przyłączeniowej i przewodów, aż do separacji szkła, krzemu, metali kolorowych i silikonu. Procesy recyklingu modułów fotowoltaicznych pozwalają odzyskać spore ilości frakcji bazowych, które mogą powrócić do cyklu produkcyjnego.

Jeśli zainteresował Cię temat

ODBIORU I RECYKLINGU MODUŁÓW FOTOWOLTAICZNYCH

zapraszamy do kontaktu!


Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895