Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

1TW fotowoltaiki w Chinach

1TW fotowoltaiki w Chinach

Chiny mają niezwykle ambitny plan. Chcą zainstalować ponad 100 GW nowych instalacji i farm fotowoltaicznych w 2023 r.

Po raz pierwszy może to się udać jednemu krajowi. Ciekawe, zwłaszcza, że jeszcze w 2018 r. byłoby to sporo więcej niż cały świat mógł zainstalować w ciągu roku.

Jest to wyraźna oznaka wzrostu udziału energii słonecznej w obecnej dekadzie oraz wzmocnienia się wiodącej pozycji Chin w rozwoju przemysłu fotowoltaicznego..

W 2023 roku łączna zainstalowana moc fotowoltaiczna w Chinach wyniesie ponad jeden terawat.

W skali świata to ciągle stanowi niewielką, ale rosnącą część światowych dostaw energii elektrycznej. Patrząc jednak z perspektywy jednego kraju, to osiągnięcie ogromne i jeszcze kilka lat temu wręcz niewyobrażalne! Dzięki nieustannie powstającym elektrowniom fotowoltaicznym Chiny będzie bardzo trudno dogonić w ilości oddawanych do użytkowania megawatów.

Dotarcie do tego punktu wymagało ogromnego wysiłku. Jak to się jednak dokładniej stało? Co stało się powodem, że w ostatnich latach to właśnie Chiny zaczęły przewodzić solarnego wyścigowi? 1TW fotowoltaiki w Chinach.

Przede wszystkim wydarzyło się to dzięki szybkiemu zwiększaniu skali produkcyjnej, uznaniu fotowoltaiki za przemysł o znaczeniu strategicznym oraz ogromnym nakładom finansowym na badania i wdrożenia technologiczne.

Chiny stając się odpowiedzialnymi za największy globalny udział zarówno w produkcji, jak i instalacjach fotowoltaicznych, zaczęły wyznaczać nowe trendy i wzorce! Pisałem już kilka miesięcy temu o 4 tygrysach chińskiej branży fotowoltaicznej. Wkład tych 4 ogromnych firm jest niezwykle istotny. Współzawodnictwo między nimi dało Nam chociażby panele monokrystaliczne, bifacjalne czy też nowe metody układania basbarów czyli sieci diód bocznikujących. Brzmi być może nudnie ale z perspektywy całej branży były to skoki milowe.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895