Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Brudne moduły fotowoltaiczne w Grudziądzu

Brudne moduły fotowoltaiczne w Grudziądzu

Brudne moduły fotowoltaiczne w Grudziądzu

Grudziądz – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, na prawym brzegu Wisły. Jest czwartym pod względem ludności miastem w województwie kujawsko-pomorskim. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa toruńskiego.

Spora instalacja fotowoltaiczna o mocy 30kWp położona na płaskim dachu garażu. Niestety oprócz solidnego mycia wszystkich paneli fotowoltaicznych musieliśmy najpierw podciąć gałęzie wierzby. Ta rozrosła się tak solidnie, że zacieniała prawie połowę paneli fotowoltaicznych. Zatem dzisiaj mycie, serwis i wycinka gałęzi nad modułami!

Często instalację fotowoltaiczne znajdują się blisko naszych ogrodowych drzew. Czasami kiedy montuje się panele drzewo lub krzew są jeszcze małe ale z czasem potrafią zasłonić dużą część instalacji. Trzeba solidnie przyciąć wtedy gałęzie. Tak też było na tym zleceniu. Wierzba rozrosła się do sporych rozmiarów i należało przede wszystkim pozbyć się gałęzi. Nie tylko zacieniały one instalację fotowoltaiczną ale gdyby podczas wiatry się oberwały, mógłby z łatwością uszkodzić moduły.

Kiedy uporaliśmy się z zielenią Nasza ekipa zajęła się solidnym czyszczeniem całej instalacji fotowoltaicznej. Liście wierzby i małe gałązki udało się usunąć. Resztę magii wykonała już miękka szczotka i ciepła woda demineralizowana. Moduły fotowoltaiczne wyczyszczone a wzrosty na falowniku na poziomie 16% poprawy uzysku. Brudne moduły fotowoltaiczne w Grudziądzu.

Całe zlecenie zajęło Nam dość długo po prawie 8 godzin. To jednak głównie ze względu na wycinkę gałęzi i przygotowanie miejsca pracy. Sam proces czyszczenia modułów fotowoltaicznych zajął trochę ponad 4 godziny. Panele na płaskiej powierzchni myje się sprawnie i skutecznie a Nasze ekipy myjąco – serwisowe mają duże doświadczenie.

Jeśli zainteresowało Cię mycie paneli fotowoltaicznych zapraszamy do kontaktu!


Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895