Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

”Bo stracimy gwarancję” czyli nie myjemy paneli fotowoltaicznych przez kolejny mit!

Kolejny mit o myciu paneli fotowoltaicznych! Mitologia ciągle żywa czyli jakie usprawiedliwienia słyszymy, kiedy myjemy panele fotowoltaiczne na których bywają centymetry brudu!

Mity związane z myciem i czyszczeniem paneli fotowoltaicznych są wciąż żywe w Polsce. Kiedy cała Europa i świat regularnie myją swoje instalacje fotowoltaiczne u Nas ciągle trzeba edukować rynek i konsumentów! Niektóre z wymówek lub mitów są powalające! Duża ilość firm montujących instalacje fotowoltaiczne ostrzegała swoich klientów. Owszem panele fotowoltaiczne się brudzą ale nie można ich myć i czyścić. Inaczej straci się gwarancję producenta!?!? Ciężko komentować taki poziom argumentacji czyli totalna bzdura!!!

Bardzo często trafiamy na instalacje nie myte od kilku lat. Brud można by skrobać szpachelką! Uzyski szorują po dnie ale właściciel jak mantrę powtarza, że zalecono mu po prostu nie myć paneli fotowoltaicznych!

Kolejny mit o myciu paneli fotowoltaicznych czyli utrata gwarancji! Firmy montujące instalacje fotowoltaiczne szeroko rozpowszechniły taki fałszywy pogląd i opinię! Przyznam, że po wielu latach pracy z producentami paneli fotowoltaicznymi jako autoryzowany przedstawiciel do spraw recyklingu, nie poznałem firmy produkującej, która twierdzi że po umyciu modułów fotowoltaiczny traci się gwarancję na instalację! Toż to jakieś totalne bzdury a firma instalatorska, które by je powtarzała powinna zmienić branże na produkcję lodów:P

Czym jest zysk wynikający z regularnego mycia i czyszczenia swoich paneli fotowoltaicznych i czemu ”utrata gwarancji” to kolejny mit o myciu paneli fotowoltaicznych?

WZROST UZYSKU + PRZEDŁUŻENIE ŻYWOTNOŚCI PANELI FOTOWOLTAICZNYCH + ZAPOBIEGANIU WADOM WTÓRNYM (delaminacja, hot spoty, wypłukiwanie się silikonu)

Mycie paneli i instalacji fotowoltaicznej w żaden sposób nie może wpływać na utratę gwarancji na Waszą instalację fotowoltaiczną! Każda firma instalatorska, która w ten sposób tłumaczy swoim klientom zakaz mycia modułów zazwyczaj ma coś do ukrycia. Zupełnie nie zna się na swojej pracy i nie powinniście korzystać z jej usług.

Możecie też więcej poczytać o myciu i czyszczeniu paneli fotowoltaicznych na:

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895