Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Co tracicie nie myjąc regularnie swojej fotowoltaiki?

Co tracicie nie myjąc regularnie fotowoltaiki? I czemu myjąc panele fotowoltaiczne regularnie jesteście w stanie przedłużyć działanie całej instalacji fotowoltaicznej nawet o 10 lat? Wszystkie znane Nam z rynku badania mówią, że należy regularnie myć panele fotowoltaiczne. Brud i zanieczyszczenia na powierzchni szkła to upośledzony proces fotowoltaiczny a tym samym mniejsze uzyski i krótszy okres funkcjonowania całej instalacji. Od silnych zabrudzeń powstają na przykład hot spoty, które często eliminują panele fotowoltaiczne z użytkowania! Również w Lighthief prowadzimy dość szerokie badania na temat wpływu zabrudzeń na funkcjonowanie instalacji fotowoltaicznych.

Oczywiście pytanie to czy myć samemu czy skorzystać z usług firmy myjącej moduły fotowoltaiczne. Jeśli jesteście w stanie zrobić to sami nie ma problemu. Jeśli natomiast jest to większa lub średnia instalacja fotowoltaiczna albo duża farma fotowoltaiczna polecamy skorzystanie z usług wyspecjalizowanej w tej usłudze firmy!

Co tracicie nie myjąc regularnie fotowoltaiki?

  • Straty, które obserwujemy na instalacjach fotowoltaicznych Naszych klientów, spowodowane brakiem mycia paneli fotowoltaicznych oscylują między 7 a nawet 30%!!

  • Jeśli przyjmiemy, że instalacja o mocy 10KW produkuje rocznie około 10MGW a strata z powodu braku mycia paneli fotowoltaicznych na takiej instalacji to 20%, to łatwo wyliczyć, że:

  • 1. INSTALACJA W CIĄGU ROKU ZAROBIĆ POWINNA MIĘDZY 5.500 a 6500 ZŁOTYCH
  • 2. PANELE NIE SĄ UMYTE WIĘC ŚREDNIA STRATA MOŻE BYĆ NA POZIOMIE 20%
  • 3. JEJ WŁAŚCICIEL ROCZNIE TRACI NIE TYLKO OKOŁO 1200 ZŁOTYCH ALE RÓWNIEŻ NARAŻA PANELE FOTOWOLTAICZNE NA DELAMINACJĘ I ROZSZCZELNIENIE!!
  • 4. POJEDYNCZE MYCIE W PEŁNI USUWA TEN PROBLEM I AMORTYZUJE KOSZTY ZWIĄZANE Z OPŁACENIEM PROFESJONALNYCH WYKONAWCÓW!
  • 5. DODATKOWO OTRZYMAĆ MOŻEMY PRZEGLĄD NASZEJ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ LUB EKSPERTYZĘ TERMOWIZYJNĄ
  • 6. ŁATWO ZATEM POLICZYĆ, ŻE WIĘKSZE INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE BĘDĄ TRACIĆ JESZCZE WIĘCEJ BEZ WDROŻENIA ICH MYCIA I CZYSZCZENIA!!

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895