Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Brud na panelach – z Nami nie ma szans – elektrownia słoneczna koło Gniezna

Brud na panelach – z Nami nie ma szans – elektrownia słoneczna koło Gniezna

Gniezno, historycznie pierwsza stolica Polski, nierozerwalnie związane z legendą o powstaniu Polski. Położone na północy-wschód od Poznania w województwie wielkopolskim.

Do Gniezna właśnie zawitaliśmy celem wyczyszczenia paneli fotowoltaicznych pokrytych sporą warstwą kurzu i pyłu a w niektórych miejscach ziemią.

Brudne panele fotowoltaiczne

Brud na panelach

Elektrownia słoneczna o łącznej mocy 0,7 MW składająca się z paneli Astronergy, każdy moduł o mocy 330W. Wokół pola uprawne oraz wiatraki. Turbiny wiatrowe pracujące prawie w trybie ciągłym, co oznacza że łopaty rzadko kiedy są nieruchome. W konsekwencji oznacza to, że teren ten jest wietrzny. Natomiast, z tego wynika, że tereny rolnicze plus częste wiatry powodują systematyczne zabrudzenia modułów fotowoltaicznych.

Nasza ekipa rozpoczęła prace od samego rana. A więc: Odblokowanie bramy, wjazd na teren, rozstawienie sprzętu i gotowe – możemy działać.

brud na panelach
mycie paneli
czyste panele

Na wyczyszczenie tej farmy poświęciliśmy ponad 8 godzin. Dlatego też dwa urządzenia do mycia, czterech operatorów sumiennie, jeden panel po drugim szczotkowali powierzchnię modułów. Doczyszczenie ramek i szkła to dwa elementy, bez umycia których nie można powiedzieć, że farma fotowoltaiczna została poprawnie umyta. Wszędobylski kurz i pył dawały się mocno we znaki, ale tak jak pisaliśmy na wstępie Brud na panelach – z Nami nie ma szans!

Wyjeżdżając z farmy zostawiliśmy panele lśniące i pracujące z pełną mocą. Regularne mycie czy to małych instalacji czy to dużych elektrowni słonecznych, to podstawa prawidłowego działania całego systemu.

Po więcej informacji na temat wpływu zanieczyszczeń na produkcję odsyłamy Was <<TU>>.

Brud na panelach – z Nami nie ma szans – elektrownia słoneczna koło Gniezna – PODSUMOWANIE:

Lokalizacja: województwo wielkopolskie, okolice Gniezna

Dane PV: Elektrownia słoneczna o mocy około 0,7 MW składająca się z modułów fotowoltaicznych Astronergy.

Opis: Brudne panele zabrudzone głównie przez pył, kurz, naloty z pól.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895