Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Brudne panele – czyli myjemy elektrownię słoneczną pod Kielcami

Brudne panele – czyli myjemy elektrownię słoneczną pod Kielcami

Panele fotowoltaiczne po umyciu

Nowa farma – brudne panele

Kiedy otrzymaliśmy zlecenie od naszego stałego klienta, wiedzieliśmy, że tym razem nie chodzi o umycie instalacji fotowoltaicznej na dachu jego firmy.

Po długim czasie zastanawiania się postanowił zakupić gotowa farmę fotowoltaiczną. Rosnące ceny prądu a także chęć odpowiedniego ulokowania środków spowodowały, że zdecydował się zainwestować we własną elektrownię słoneczną.

Pod Kielcami w województwie świętokrzyskim znajduje się 2letnia farma o mocy prawie 1 MW.

Nasz klient zdając sobie sprawę z tego jak ważne jest aby moduły fotowoltaiczne były czyste zlecił nam jej wyczyszczenie. Dlaczego? Bo na instalacji 2 letnie są po prostu brudne panele.

Brudne panele – zmora elektrowni słonecznych

Tak jak i w przypadku tego zlecenia dominuje jeden główny czynnik powstawania zabrudzeń na panelach. Są to pyły, kurze oraz piach zalegający przy ramkach. Każde zanieczyszczenia pojawiające się na szkle przeszkadzają w przenikaniu światła, dzięki któremu jest produkowany prąd.

Coraz częściej właściciele zdają sobie sprawę z tego jak wielki wpływ na produkcję prądu ma czystość modułów. Brudne panele = mniejsza produkcja, a przecież chodzi o to żeby produkować jak najwięcej a co za tym idzie zarabiać jak najwięcej.

Czyszczenie instalacji w Kielcach

Wraz z naszą ekipą przybyliśmy na farmę z samego rana. Słońce ledwie wyglądało zza widnokręgu a my już byliśmy na miejscu. Sprawne odblokowanie bramy wjazdowej, następnie wjazd na farmę, potem rozłożenie sprzętów i działamy!

Przed Nami było 16 rzędów, wszystkie równe więc łatwo było rozplanować pracę. Panele naprawdę były mocno zabrudzone, deszcze, które padały wcześniej spłukiwały z wierzchu a resztę dociskały do ramek modułów. Zwracaliśmy szczególną uwagę na doprowadzenie brzegów ramek (na styku ramka – szkło)do porządku. Jest to niezwykle ważne, o czym my i nasza ekipa wiemy doskonale.

Czyszczenie farmy fotowoltaicznej pod Kielcami zajęło Nam ponad 12 roboczogodzin, a jak wyjeżdżaliśmy po skończonej pracy słońce chowało się za widnokręgiem

Mycie paneli w środku Polski – Łódź, woj. łódzkie – PODSUMOWANIE:

Lokalizacja: województwo świętokrzyskie, okolice Kielc

Dane PV: Farma fotowoltaiczna o mocy około 1 MW składające się z modułów fotowoltaicznych JinKo Solar o mocy 430W

Opis: Brudne panele gównie poprzez osiadający na nich kurz i piach

Wynik: Wzrosty widoczne na falownikach o około 9,5%

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania, to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895