Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Co piszczy w trawie OZE czyli newsy ze świata… Ceny polikrzemu wkraczają na obszar wzrostów,czyli zbliżamy się do progu 45 USD/kg!

Średnia cena wykonania polikrzemu w tym tygodniu, na podstawie danych dostarczonych przez analityków branżowych PVInfoLink i Energy Trend, wynosi 287 RMB / kg (42,81 USD / kg).

Cena ta obejmuje 13% chiński podatek od sprzedaży, co oznacza cenę materiału około 37,88 USD/kg. Podczas gdy ceny polikrzemu utrzymywały się na wysokim poziomie i nieznacznie wzrosły w pierwszej połowie roku, to dd 4 maja 2022 r. ceny wzrosły ponownie o około 14%.

To spowodowało, że analitycy branży spodziewali się, że ceny polikrzemu wkrótce przekroczą barierę 300 RMB/kg. W notatce wydanej na początku tego tygodnia Frank Haugwitz z działu doradczego Asia Europe Clean Energy (Solar) Advisory (AECEA) podkreślił, że w niektórych przypadkach cen już osiągających szczyt na początku 290 RMB/kg, ceny polikrzemu wkrótce przekroczą próg 300 RMB.

Ostatnie wzrosty cen były napędzane przez harmonogramy konserwacji producentów polikrzemu, a AECEA zauważyła, że ​​prace konserwacyjne zaplanowano w pięciu lokalizacjach w nadchodzących tygodniach, co spowoduje zmniejszenie produkcji z bazy produkcyjnej polikrzemu w branży.

Co to wszystko oznacza?

Moduły fotowoltaiczne będą drożeć!!!

JEŚLI MOŻEMY WAM POMÓC W ROZWOJU WASZYCH PROJEKTÓW OZE, BUDUJECIE FARMY FOTOWOLTAICZNE I SZUKACIE FIRMY O&M LUB SZUKACIE USŁUG Z ZAKRESU MYCIA I RECYKLINGU PANELI FOTOWOLTAICZNYCH ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI:

tel. 782 499 997

kontakt: https://lighthief.com/kontakt/

Dodaj komentarz

+48 797 897 895