Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Co piszczy w trawie OZE czyli newsy ze świata… Duża transakcja zakupowa portfela PV na niemieckim rynku OZE…

Deweloper energii słonecznej Procon Solar GmbH sprzedał ”rurociąg fotowoltaiczny” o mocy 400 MW niemieckiej firmie energetycznej EnBW, z potencjałem podwojenia w ciągu przyszłego roku. EnBW celuje w 50% odnawialnych źródeł energii w swoim miksie wytwórczym do 2025 r.

Procon Solar zgodził się przekazać EnBW 400 MW projektów fotowoltaicznych w zaawansowanych fazach rozwoju we wschodnioniemieckiej Brandenburgii, a kolejne 400 MW projektów we wczesnym stadium przejdzie na właśność EnBW do lutego 2023 roku. W ramach umowy dziewięciu pracowników przeniesie się z Procon Solar do EnBW, aby wesprzeć dalszy rozwój zakładów, a EnBW zachowa biuro Procon Solar w Cottbus.

EnBW ma obecnie ”rurociąg fotowoltaiczny” o mocy 2,5 GW, a powyższe dodatki mogą potencjalnie zwiększyć ten poziom do 3,3 GW, co stanowi skok o 25%, ponieważ firma zamierza osiągnąć cel 50% odnawialnych źródeł energii w swoim portfelu wytwórczym do 2025 r.

Szef EnBW ds. energii odnawialnej, Harald Schmoch, powiedział, że firma jest „mocno zaangażowana w Brandenburgię”. Posiada trzy istniejące parki fotowoltaiczne w Weesow-Willmersdorf, Gottesgabe i Alttrebbin o łącznej mocy około 500 MW, które, jak powiedział Schmoch, zostały „wszystkie zbudowane bez funduszy państwowych”.

JEŚLI MOŻEMY WAM POMÓC W ROZWOJU WASZYCH PROJEKTÓW OZE, BUDUJECIE FARMY FOTOWOLTAICZNE I SZUKACIE FIRMY O&M LUB SZUKACIE USŁUG Z ZAKRESU MYCIA I RECYKLINGU PANELI FOTOWOLTAICZNYCH ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI:

tel. 782 499 997

kontakt: https://lighthief.com/kontakt/

Dodaj komentarz

+48 797 897 895