Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Co piszczy w trawie OZE czyli newsy ze świata… Rada Europejska osiągnęła porozumienie w sprawie swojej dyrektyw OZE!

Rada Europejska osiągnęła porozumienie w sprawie swojej dyrektywy w sprawie odnawialnych źródeł energii, która obejmuje szybsze wydawanie pozwoleń na projekty związane z odnawialnymi źródłami energii!

W ramach pakietu „Fit for 55”, który zwiększył cele dotyczące odnawialnych źródeł energii i wezwał do przyspieszonego wydawania pozwoleń dla projektów czystej energii. Rada Europejska zgodziła się ustalić nowy wiążący ogólnounijny cel 40% energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w ogólnym miksie energetycznym do 2030 r., w porównaniu z poprzednim celem 32%.

Według Rady produkcja i wykorzystanie energii odpowiadają za 75% emisji w UE. Stwierdzono, że niedawne porozumienie było „znaczącym wkładem” w osiągnięcie ogólnego celu UE, jakim jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych netto o co najmniej 55% do 2030 r. w porównaniu z poziomami z 1990 r. Rada wezwała do „przyspieszonych procedur wydawania pozwoleń dla projektów dotyczących energii odnawialnej”, które według niej były „zgodne z priorytetami planu REpowerEU” zaproponowanego przez KE w maju.

Komisarz Rady ds. energii, Kadri Simson, powiedziała, że ​​rosyjski gigant gazowy Gazprom ograniczył dostawy gazu do firm w pięciu państwach członkowskich, a niektóre kraje UE nie otrzymują już żadnego rosyjskiego gazu, ponieważ ostrzegła, że ​​cięcia są częścią „celowej strategii uzbrojenia handlu gazem ”.

„Prawdopodobnie w nadchodzących miesiącach sprawy staną się trudniejsze” – powiedział Simson. „Przyspieszenie wdrażania odnawialnych źródeł energii jest najlepszym rozwiązaniem, a dziś, dzięki ogólnemu podejściu do dyrektywy w sprawie odnawialnych źródeł energii, daliśmy silny sygnał w tym kierunku”.

Zgodnie z warunkami państwa członkowskie będą musiały ustanowić bardziej ambitne zintegrowane krajowe plany w zakresie energii i klimatu (NECP), które zostaną zaktualizowane w 2023 i 2024 r., aby osiągnąć nowy cel i zmniejszyć zależność bloku od rosyjskiego gazu.

JEŚLI MOŻEMY WAM POMÓC W ROZWOJU WASZYCH PROJEKTÓW OZE, BUDUJECIE FARMY FOTOWOLTAICZNE I SZUKACIE FIRMY O&M LUB SZUKACIE USŁUG Z ZAKRESU MYCIA I RECYKLINGU PANELI FOTOWOLTAICZNYCH ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI:

tel. 782 499 997

kontakt: https://lighthief.com/kontakt/

2 komentarze do “Co piszczy w trawie OZE czyli newsy ze świata… Rada Europejska osiągnęła porozumienie w sprawie swojej dyrektyw OZE!”

Dodaj komentarz

+48 797 897 895