Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Co piszczy w trawie OZE czyli newsy ze świata… globalne zapotrzebowanie na energię słoneczną osiągnie w tym roku 190 GW, mówią specjaliści z IEA!

Specjaliści Międzynarodowej Agencji Energetycznej oczekują, że energia słoneczna, wiatrowa i inne technologie energii odnawialnej osiągną w tym roku trzycyfrowy globalny wzrost, a nowe dodawane ogniwa fotowoltaiczne mają osiągnąć prawie 200 GW!

Nowy raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) sugeruje, że w tym roku po raz pierwszy na świecie zwiększy się liczba nowych mocy wytwórczych w zakresie energii odnawialnej.

IEA stwierdziła, że ​​pomimo utrzymujących się wyzwań związanych z łańcuchem dostaw wywołanych pandemią, opóźnień w budowie oraz rekordowych cen surowców i towarów, przyrost mocy odnawialnej wzrósł na całym świecie o rekordowy 6% w 2021 r. W swoim najnowszym raporcie dotyczącym rynku energii odnawialnej, MAE sugeruje, że nowe moce wytwarzania energii elektrycznej ze słońca, wiatru i innych odnawialnych źródeł energii wzrosną do rekordowego poziomu w 2022 r., czyli o ponad 8% w porównaniu z ubiegłym rokiem, o prawie 320 GW w porównaniu z Chinami , Ameryka Łacińska i Unia Europejska na czele.

Dyrektor wykonawczy MAE Fatih Birol powiedział, że rosyjska inwazja na Ukrainę dodała pilną potrzebę przyspieszenia przejścia na czystą energię, a rządy coraz częściej chcą skorzystać z bezpieczeństwa energetycznego OZE i korzyści klimatycznych.

Brzmi ciekawie? Też tak myślimy:)

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895