Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Co piszczy w trawie OZE czyli newsy ze świata… Powstało właśnie odwrócone tandemowe ogniwo słoneczne perowskitowo – krzemowe o sprawności 29,3%

Naukowcy z King Abdullah University of Science and Technology (KAUST) opracowali odwrócone tandemowe ogniwo słoneczne perowskitowo-krzemowe z warstwą pośrednią o grubości 1 nm na bazie fluorku magnezu (MgFx) umieszczoną między warstwą perowskitu a warstwą transportującą dziury (HTL), w w celu zmniejszenia strat napięcia.

„Długoterminowym celem badawczym KPV-LAB firmy KAUST jest opracowanie realistycznego, wysokowydajnego rozwiązania fotowoltaicznego dla słonecznych i gorących klimatów, a nasze urządzenie jest zgodne z tym celem”, powiedział badacz Erkan Aydin.

Komórka ma strukturę p-i-n i opiera się na warstwie pośredniej, która zapewnia wysoką przezroczystość, wysoką stabilność i dobrą kontrolę grubości. „Wykazaliśmy, że interfejsy transportu i rekombinacji ładunku można dokładnie dostroić za pomocą międzywarstw MgFx, umożliwiając certyfikowaną wydajność 29,3%” – powiedzieli naukowcy.

Obecnie najpotężniejsze tandemowe ogniwo słoneczne perowskitowo-krzemowe to urządzenie o 29,8%, które zostało niedawno opracowane przez naukowców z Helmholtz-Zentrum Berlin (HZB) w Niemczech.

JEŚLI MOŻEMY WAM POMÓC W ROZWOJU WASZYCH PROJEKTÓW OZE, BUDUJECIE FARMY FOTOWOLTAICZNE I SZUKACIE FIRMY O&M LUB SZUKACIE USŁUG Z ZAKRESU MYCIA I RECYKLINGU PANELI FOTOWOLTAICZNYCH ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI:

tel. 782 499 997

kontakt: https://lighthief.com/kontakt/

Dodaj komentarz

+48 797 897 895