Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Co piszczy w trawie OZE czyli newsy ze świata…Tata Power Solar zleca realizację „największego” projektu pływającej fotowoltaiki w Indiach!

Tata Power Solar Systems poinformowała, że ​​uruchomiła największą w Indiach pływającą elektrownię fotowoltaiczną o mocy 101,6 MWp w południowym stanie Kerala. Projekt, rozmieszczony na 350 akrach rozlewisk, obejmuje pływającą platformę inwerterową o mocy 5 MW i jest zakotwiony do dna wodnego za pomocą 134 fundamentów palowych drążonych na głębokość 20 metrów.

Tata Power Solar Systems, spółka zależna należąca w całości do przedsiębiorstwa energetycznego Tata Power, powiedziała, że ​​podczas budowy projektu musiała zmierzyć się ze zmiennymi głębokościami wody, wysokimi przypływami i zasoleniem wody. Dzięki zespołowi 350 osób pracujących przy budowie, firma zbudowała platformę rusztowania na zbiorniku wodnym,do której przyholowano na miejsce na odległość ponad 3 km,panele fotowoltaiczne, które narażone były na działanie silnych wiatrów.

Umowa zakupu energii została już zawarta, a cała produkcja energii z elektrowni ma być wykorzystywana przez Radę Elektryczności Stanu Kerala. Projekt jest również jednym z pierwszych realizowanych przez Tata Power Solar, które są monitorowane przez całodobowy nadzór wideo w celu wykrywania zabezpieczeń i usterek. „Ten projekt wzmacnia zaangażowanie Tata Power Solar w kierowanie transformacją Indii w kierunku bardziej ekologicznej przyszłości” – powiedział Ashish Khanna, prezes Tata Power Renewables.

JEŚLI MOŻEMY WAM POMÓC W ROZWOJU WASZYCH PROJEKTÓW OZE, BUDUJECIE FARMY FOTOWOLTAICZNE I SZUKACIE FIRMY O&M LUB SZUKACIE USŁUG Z ZAKRESU MYCIA I RECYKLINGU PANELI FOTOWOLTAICZNYCH ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI:

tel. 782 499 997

kontakt: https://lighthief.com/kontakt/

Dodaj komentarz

+48 797 897 895