Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Czyścimy fotowoltaikę na Podlasiu – Białystok

Czyścimy fotowoltaikę na Podlasiu – Białystok

Czyścimy fotowoltaikę na Podlasiu - Białystok

Białystok to miasto, które jako pierwsze zostało przyjęte do międzynarodowego projektu „Sieci Zdrowych Miast”. Znajduje się w obszarze pod nazwą „Zielone Płuca Polski”. Czyścimy fotowoltaikę na Podlasiu – Białystok.

Około 32% powierzchni Białegostoku zajmują parki, skwerki i lasy. Nic więc dziwnego, że szczególnie z początkiem wiosny osady pyłów pojawiają się na wszystkim – w tym na modułach fotowoltaicznych.

Nasza ekipa zawitała do domku w północno-wschodniej części Polski. Realizowaliśmy tam zlecenie czyszczenia instalacji fotowoltaicznej o mocy 7 kWp na dachu domku jednorodzinnego. Budynek nie był wysoki więc z łatwością mogliśmy przystąpić do mycia stojąc na ziemi. Ekipa szybko rozstawiła sprzęt, podłączyła wodę oraz prąd i przystąpiła do działania.

W krótkim czasie bo po około 3 godzinach panele fotowoltaiczne były już czyste. U tego klienta zlecenia realizujemy regularnie przez co można powiedzieć, że znamy tę instalację doskonale.

Właściciel, jak zawsze, zadowolony a ekipa poczęstowana dobrym ciachem i kawą. 🙂

Mycie instalacji fotowoltaicznej na Podlasiu – Białystok – PODSUMOWANIE:

Lokalizacja: województwo podlaskie, Białystok

Dane PV: Instalacja o mocy 7 kWp składająca się z modułów fotowoltaicznych firmy Trina Solar

Opis: Instalacja fotowoltaiczna zabrudzona kurzem i pyłami pochodzenia roślinnego. Jak zwykle sporo liści i małych gałązek zalegających na krawędziach paneli fotowoltaicznych. Moduły fotowoltaiczne bliżej krawędzi dachu zabrudzone również ptasim guano oraz białym nalotem (prawdopodobnie z komina osady sadzy).

Widoczne na falowniku wzrosty około 11% po umyciu modułów fotowoltaicznych (przy zachowaniu wytycznych pomiarowych)

Jak widać mycie modułów fotowoltaicznych poprawia uzyski a tym samym zyski z instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo przedłuża żywotność paneli a co za tym idzie całej instalacji. Czyścimy fotowoltaike na Podlasiu – Białystok.

Jeśli zainteresowało Cię mycie paneli fotowoltaicznych zapraszamy do kontaktu!


Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895