Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Elektrownia słoneczna pod Wrocławiem – czyścimy panele obok miasta krasnoludków

Elektrownia słoneczna pod Wrocławiem – czyścimy panele obok miasta krasnoludków. Wrocław – stolica i serce Dolnego Śląska, położony w centralnej części województwa dolnośląskiego. Miasto o wielowiekowej tradycji zwane również miastem 1000 mostów. A od niedawna również miastem krasnoludków.

We Wrocławiu można spotkać malutkie figurki krasnoludków porozmieszczane w różnych jego częściach wprowadzają do miasta niesamowity klimat ponieważ są przedstawione w najróżniejszych sytuacjach i miejscach. Właśnie pod Wrocławiem znajduje się elektrownia słoneczna o mocy 1 MW, składająca się z ponad 3000 paneli Astronergy, każdy o mocy 330W.

Brudne panele

Elektrownia słoneczna – ile trwa czyszczenie modułów?

W większości przypadków na farmach fotowoltaicznych nie ma dostępu ani do wody ani do prądu. W związku z tym w czas pracy przy czyszczeniu modułów należy wyliczyć również czas potrzebny uzupełnienie zapasu wody.

Zarówno w przypadku robota w przypadku mycia instalacji fotowoltaicznych jak i urządzeń do ręcznego mycia potrzebny jest również prąd. Mimo iż myjąc panele fotowoltaiczne znajdujemy się na terenie elektrowni to bardzo często musimy korzystać z agregatu prądotwórczego.

W jakim czasie umyliśmy farmę?

Podążając już utartym schematem na terenie elektrowni pojawiliśmy się wcześnie rano. Standardowo nasze pierwsze kroki to odblokowanie alarmu, wjazd na teren, rozstawienie sprzętu oraz ustalenie przebiegu prac na farmie. Pogoda nam dopisywała, słońce zasłoniły chmury, było ciepło i przyjemnie.

Na modułach znajdowały się głównie ptasie odchody, naleciałości z pól oraz punktowo w niektórych miejscach pozostałości po niedawnym koszeniu terenu. Czyszczenie modułów na farmie nasza ekipa wykonywała prawie do zachodu słońca. Czterech operatorów zamykając bramę za sobą wracało na bazę będąc zmęczonymi, ale zadowolonymi z wykonanego zlecenia.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania, to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895