Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Zepsute panele – co dalej? – odbieramy fotowoltaiczny złom z Kielc

popękany panel na farmie

Zepsute panele – co dalej? – odbieramy fotowoltaiczny złom z Kielc

Kielce, niespełna dwustu tysięczne miasto położone w województwie świętokrzyskim będące równocześnie jego stolicą. Odbywające się corocznie Targi Kieleckie przyciągają do miasta inwestorów, a ilość organizowanych wystaw i konferencji sięga prawie 800!

Zepsute panele na farmie fotowoltaicznej

Nie jest niczym zaskakującym, że w czasie montażu modułów na terenie elektrowni słonecznej, zdarzają się uszkodzenia paneli. Już na etapie planowania budowy zakłada się, że pewien procent paneli ulegnie zniszczeniu. Jak wynika z naszego doświadczenia panele takie albo zalegają potem w magazynie, albo oddawane są na recykling.

Podczas budowy 3 MW farmy w okolicach Kielc zniszczeniu uległy 3 palety paneli JinKo w wyniku… przebicia ich wózkiem widłowym. Panele JinKo 450W, na każdej palecie 35 sztuk, a każdy o wadze 24kg. W sumie do odbioru mieliśmy 150 sztuk.

Fotowoltaiczny złom Generalny Wykonawca zgromadził w jednym miejscu i gdy po niego przyjechaliśmy załadunek zajął Nam mniej niż 2 godziny. Głównie dlatego, że tych 3 palet nikt nawet nie rozpakowywał więc i panele nie były powyginane tylko dziurawe.

Nasza ekipa zabezpieczyła resztę modułów, tak aby w czasie jazdy nie przesuwały się po ładowni i bezpiecznie mogli wracać na bazę. Na miejscu, równie szybko Panowie rozpakowali zepsute panele, posprzątali elementy, które odpadły i w zasadzie byli gotowi na kolejny wyjazd.

Dlaczego nie warto „chomikować” fotowoltaicznego złomu?

Powodów jest co najmniej kilka, poniżej 2 z nich, które w naszej ocenie są najistotniejsze:

  1. Strata wartości surowców: Panele fotowoltaiczne zawierają cenne surowce, takie jak krzem, aluminium i srebro.
  2. Brak miejsca na składowanie: Fotowoltaiczne panele słoneczne są stosunkowo duże i zajmują miejsce na magazynie czy placu. W miarę jak liczba paneli fotowoltaicznych na świecie rośnie, ich gromadzenie staje się coraz bardziej problematyczne.

Dlatego też, panele fotowoltaiczne: zużyte, uszkodzone, zniszczone należy ZUTYLIZOWAĆ czyli poddać RECYKLINGOWI!

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania, to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895