Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Festiwal w Sztumie a my myjemy farmę! – woj. pomorskie

Festiwal w Sztumie a my myjemy farmę! – woj. pomorskie

W piątkowe popołudnie nasza ekipa wyruszyła do Sztumu w województwie pomorskim. Celem wyjazdu była usługa mycia paneli fotowoltaicznych na 1 MW elektrowni słonecznej. Szesnaście rzędów modułów Astronergy a każdy o mocy 330W. W wyniku prostej matematyki, łatwo policzyć, że jest to około trzech tysięcy paneli!

Nasza ekipa około 19 zameldowała się w hotelu, w którym dowiedziała się, że właśnie w tych dniach odbywa się również Festiwal w Sztumie, a z hotelu można było słyszeć muzykę towarzyszącą imprezie. Rano trzeba wstać więc mimo dochodzących dźwięków nasza ekipa poszła spać.

Ptasie odchody na panelach

Kto rano wstaje… Ten wcześniej kończy

Z samego rana chwilę po 7, po zjedzeniu śniadania nasi Panowie wsiedli do auta i ruszyli w stronę punktu poboru wody. Następnie po szybkim zatankowaniu mausera, gotowi do pracy pojechaliśmy na farmę. Potem sprawdzony sposób rozstawienia sprzętu, który i tym razem okazał się niezawodny. Więc po kilku minutach, z odpowiednim rozłożeniem sprzętu operatorzy maszyn rozpoczęli czyszczenie modułów fotowoltaicznych. Niedawno na przyległych polach odbywały się żniwa więc na powierzchni paneli było sporo brudu. Głównie dlatego, że pokrywały je pył, kurz i naleciałości z pól, oraz ptasie odchody. Przy ramkach zabrudzenia tak stare, że aż zielone. Oznacza to, że przy styku ramka-szkło zaczęły pojawiać się wykwity.

Dzięki wczesnemu rozpoczęciu prac udało zakończyć się mycie całości instalacji w ciągu jednego dnia. Mimo zmęczenia, po całodniowym czyszczeniu modułów zamknęliśmy bramę i wróciliśmy do hotelu i…

I – mówiąc najprościej: ma takiego zmęczenia, które przeszkodziłoby naszej ekipie do pójścia na Festiwal w Sztumie!

Festiwal w Sztumie a my myjemy farmę! – woj. pomorskie – PODSUMOWANIE:

Lokalizacja: województwo pomorskie, Sztum

Dane PV: Elektrownia słoneczna o mocy 1 MW składająca się z modułów fotowoltaicznych Astronergy. Oddana do użytku prawie 2 lata temu

Opis: Brudne panele zabrudzone głównie przez pył, kurz, naloty z pól. Czyszczenie farmy fotowoltaicznej po żniwach

Wynik: Wzrost produkcji na falownikach około 8,5%

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania, to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895