Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Finansowanie farmy fotowoltaicznej?

Finansowanie farmy fotowoltaicznej?

Chcecie zbudować Waszą farmę fotowoltaiczną ale nie wiecie jak się do tego zabrać od strony finansowej?

Tutaj dość ”soczysty” podcast z udziałem Konrada, który specjalizuje się w pozyskiwaniu finansowania dla odnawialnych źródeł energii.

Konrad współpracuje z Nami od pewnego czasu i cenię go za brak ściemy i dużą otwartość. Jeśli Wasza inwestycja potrzebuje pomocy specjalisty od finansowania to z pewnością możecie się z nim kontaktować na poniższe dane:

https://sparrowpv.pl/

www.linkedin.com/in/konradwrobelpv

konrad.wrobel@sparrowpv.pl tel. 571 303 589

Właściwe podejście do sfinansowania inwestycji OZE jest niezwykle ważne. Przy rosnących kosztach obsługi długu cała struktura transakcji musi być przemyślana i wyważona!

W Polsce budowę farmy fotowoltaicznej można finansować na różne sposoby, które są dostępne zarówno dla przedsiębiorstw, jak i dla osób prywatnych lub jednostek samorządu terytorialnego. Finansowanie farmy fotowoltaicznej?

Oto kilka głównych metod:

 1. Dotacje Unii Europejskiej i fundusze strukturalne:
  • Polska jako członek Unii Europejskiej ma dostęp do funduszy europejskich, które mogą być wykorzystywane na inwestycje w odnawialne źródła energii, w tym fotowoltaikę. Programy takie jak Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko czy Program Operacyjny Inteligentny Rozwój często oferują wsparcie na realizację projektów związanych z OZE.
 2. Dotacje krajowe i regionalne:
  • Różne agendy rządowe oraz jednostki samorządu terytorialnego mogą oferować programy dotacyjne lub ulgi podatkowe dla firm i osób prywatnych inwestujących w fotowoltaikę.
 3. Kredyty bankowe i finansowanie prywatne:
  • Banki komercyjne i instytucje finansowe oferują różnorodne produkty kredytowe przeznaczone specjalnie na inwestycje w OZE. Możliwości te często obejmują korzystniejsze warunki finansowania, niższe oprocentowanie czy dłuższy okres kredytowania.
 4. Programy wsparcia rządowego:
  • Programy takie jak „Mój Prąd” oferują dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych dla gospodarstw domowych. Chociaż są one głównie skierowane na mniejsze instalacje, mogą być też częścią większej strategii finansowania farmy fotowoltaicznej.
 5. Fundusze inwestycyjne i współpraca z inwestorami:
  • Możliwość pozyskania kapitału od inwestorów prywatnych lub funduszy venture capital, które specjalizują się w inwestycjach w zielone technologie.
 6. Leasing:
  • Finansowanie w formie leasingu operacyjnego lub finansowego. Jest ono coraz częściej stosowaną formą pozyskiwania środków na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, szczególnie w sektorze biznesowym.

Dla konkretnego projektu budowy farmy fotowoltaicznej warto zanalizować wszystkie dostępne opcje finansowania i wybrać najbardziej korzystne z perspektywy finansowej, operacyjnej oraz zgodne z planowaną skalą i celami projektu.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895