Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Jak doczyścić moduły fotowoltaiczne w Węgorzewie?

Jak doczyścić moduły fotowoltaiczne w Węgorzewie?

Jak doczyścić moduły fotowoltaiczne w Węgorzewie?

Węgorzewo – miasto w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie węgorzewskim, siedziba miejsko-wiejskiej gminy Węgorzewo. Od 1 stycznia 2002 miasto powiatowe. Węgorzewo leży na Mazurach, w historycznych Prusach Dolnych, na obszarze dawnej Galindii. Według danych z 1 stycznia 2018 Węgorzewo liczyło 11 438 mieszkańców.

Kawałek drogi przed Naszą ekipą także to był dość wczesny wyjazd. Instalacja fotowoltaiczna składająca się z 20 modułów pv o łącznej mocy 9kWp. Zamontowana 2 lata temu i niestety nigdy nie czyszczona. Klient zamówił zatem usługę czyszczenia paneli fotowoltaicznych oraz przegląd serwisowy.

Dość łatwy dostęp do dachu oraz wody a także szybkie rozstawienie sprzętu pozwoliły zabrać się Naszej ekipie dość szybko za pracę. Panele były pokryte głównie piaskiem niewiadomego pochodzenia oraz osadami organicznymi. Mogły one powodować straty w uzysku a także z czasem delaminację lub hot spoty. W tym przypadku jednak można było wykonać wszystkie czynności związane z myciem przy użyciu samego kija teleskopowego oraz miękkiej szczotki.

Często pytacie jak myjemy instalacje fotowoltaiczne i czy używamy przy tym jakiś preparatów chemicznych. Zazwyczaj nie używamy chociaż to zależy od danego przypadku. Jak doczyścić moduły fotowoltaiczne w Węgorzewie?

Do mycia przydomowych instalacji fotowoltaicznych używamy kompletów myjących firmy Mansser Osmo. Produkują one wodę demineralizowaną, która najlepiej sprawdza się przy myciu fotowoltaiki. Do myjek Manssera dołączone są specjalne szczotki oraz długie lekkie kije teleskopowe. Urządzenia te dobrze sprawdzają się także przy myciu powierzchni szklanych czy bardzo gładkich fasad budynków. Od kilka lat przy myciu i czyszczeniu systemów fotowoltaicznych używamy właśnie ich.

Jeśli zainteresowało Cię mycie paneli fotowoltaicznych zapraszamy do kontaktu!


Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895