Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Koniec gwarancji na instalację fotowoltaiczną

Koniec gwarancji na instalację fotowoltaiczną

Nie raz pewnie się zdarzyło, tak że koniec gwarancji dobiegł końca a sprzęt się popsuł. Dlaczego warto dokonać sprawdzenia przez firmę zewnętrzną zanim koniec gwarancji na instalację fotowoltaiczną minie? Czy warto w ogóle sprawdzać?

Koniec gwarancji na instalację – początek problemów?

Zwykło się mówić, że „dzień po” gwarancji się rzeczy psują. W wyniku tego powiedzenia mamy wrażenie, że z niewyjaśnionych przyczyn urządzenia zaczynają ulegać awariom. Nie do końca tak jest. Cóż to oznacza w praktyce.

W czasie trwania gwarancji uważamy, że sprzęt jest bezawaryjny a w razie jakichkolwiek problemów oddamy „na gwarancję” lub przyjedzie serwis i zrobi. Nie bardzo przykładamy wagę (prócz oczywiście standardowego przykładania się do prawidłowego użytkowania) do sprawdzania stanu w jakim znajduje się.

Co to jest gwarancja i kiedy gwarancja działa?

Gwarancja, czyli okres w jakim producent, monter czy instalator udziela poręczenia na poprawność działania danej rzeczy. Warunkiem oczywiście jest poprawny sposób użytkowania, zgodny z zaleceniami producenta.

Zatem, jeśli gwarancja ulega końcowi, warto podjąć kilka kroków, aby upewnić się, że Twój system jest w dobrym stanie i że ewentualne usterki lub problemy zostaną wykryte i naprawione jeszcze przed zakończeniem gwarancji.

Koniec gwarancji na instalację

Koniec gwarancji na instalację fotowoltaiczną co zrobić przed?

  1. Przegląd techniczny. Profesjonalna firma może ocenić stan systemu i zidentyfikować ewentualne problemy.
  2. Monitorowanie wydajności. Upewnij się, że system działa zgodnie z oczekiwaniami i że nie występują nagłe spadki wydajności.
  3. Sprawdzenie gwarancji. Zatem przeszukaj dokumentację gwarancyjną, aby dowiedzieć się, jakie elementy systemu są objęte gwarancją i do kiedy.
  4. Konserwacja. Przed zakończeniem gwarancji najlepiej przeprowadzić dokładną konserwację systemu. Obejmuje to czyszczenie paneli fotowoltaicznych, sprawdzanie stanu połączeń i kabli oraz ogólne sprawdzenie stanu technicznego.
  5. Planowanie na przyszłość. Rozważ, czy chcesz zlecić firmie profesjonalną opiekę nad swoją instalacją – czyli skorzystać z tak zwanych usług O&M.

Pamiętajmy, że w okresie gwarancji instalator, monter lub producent wszelkie awarie i usterki są likwidują w ramach tejże gwarancji a po jej upływie trzeba zapłacić za nie z własnej kieszeni.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania, to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

Call Now Button+48 797 897 895