Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Kto myje nie błądzi czyli co się dzieje z panelem fotowoltaicznym, kiedy powietrze jest zanieczyszczone?

Powiew świeżego powietrza od dawna uważano za klucz do odmłodzenia, ale nikt nie spodziewałby się, że czyste powietrze może pomóc farmom fotowoltaicznym.

Według badania przeprowadzonego przez Princeton University, czyszczenie i mycie paneli fotowoltaicznych w silnie zanieczyszczonych regionach i poprawa ogólnej jakości powietrza zwiększają wytwarzanie energii elektrycznej w fotowoltaice (PV).

W ramach badań zbadano, w jaki sposób pył zawieszony w atmosferze i osadzony na panelach słonecznych zmniejsza wydajność paneli fotowoltaicznych. Poniższy film zagłębia się w badania i pokazuje, że regularne czyszczenie paneli fotowoltaicznych, szczególnie w silnie zanieczyszczonych i suchych regionach, w połączeniu z poprawą jakości powietrza może znacznie zwiększyć moc fotowoltaiczną. Autorami są Charles Xiaoyuan Li, który uzyskał tytuł doktora. z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska w Princeton, a obecnie jest starszym konsultantem w Energy and Environmental Economics, Denise Mauzerall, profesor inżynierii lądowej i środowiskowej oraz spraw publicznych i międzynarodowych oraz stowarzyszony wydział Centrum Andlingera, oraz Mike H. Bergin, profesor na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska na Duke University.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

3 komentarze do “Kto myje nie błądzi czyli co się dzieje z panelem fotowoltaicznym, kiedy powietrze jest zanieczyszczone?”

    • Witam wszystko zależy do dojścia do dachu ale razem z dojazdem na terenie całej Polski koszt mycia paneli fotowoltaicznych jest między 800 a 1200 złotych. Zapraszamy do kontaktu i pozdrawiamy!

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

+48 797 897 895