Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Mycie Elektrowni Fotowoltaicznej Wielkopolska / Brudzew

Mycie Elektrowni Fotowoltaicznej Wielkopolska

Dziś nasza ekipa w miejscowości Brudzew, położonej w województwie wielkopolskim, miała przed sobą zadanie umycia modułów fotowoltaicznych na jednej z farm fotowoltaicznych znajdujących się w tamtym regionie. Farma rozpościera się na blisko dwu hektarowej działce, którą Panowie z ekipy koszącej wykosili parę dni przed naszym przybyciem.

Elektrownia fotowoltaiczna – opis:

Farma fotowoltaiczna w miejscowości Brudzew to elektrownia składające się z aż 2000 paneli fotowoltaicznych Longi 500. Panele zamontowane pod kątem około 20 stopni – co w znacznej mierze ułatwiało cały proces ich czyszczenia. Ale nie odbyło się bez niespodzianek!

Dzień wcześniej przeszły nad terenem farmy burze, silne opady deszczu – jednym słowem przetoczyła się tamtędy nawałnica. Gleba nie nadążyła w odpowiednim tempie z odprowadzeniem wody w efekcie czego pojawiły się małe komplikacje.

Sprzęt, który musimy mieć ze sobą w czasie czyszczenia paneli fotowoltaicznych na terenie elektrowni słonecznej waży dość sporo. Wystarczy wspomnieć o 2 mauserach plus reszta sprzętu a już można mieć wyobrażenie o jakich kilogramach mówimy.

Samochód, którym wjeżdżamy na farmę ugrzązł w błocie.

Jednak dzięki pomocy lokalnego rolnika, który użyczył nam traktora, zarówno wyciągnęliśmy nasze auto, jak i przez cały czas mycia farmy korzystaliśmy z jego pomocy.

Mimo tych niedogodności, nasza ekipa, rzetelnie wykonała swoje zadanie. Mycie Elektrowni Fotowoltaicznej wielkopolska.

Wszystkie panele fotowoltaiczne, rząd po rzędzie nasza ekipa umyła w ciągu zaledwie 1 dnia. Zabrudzenia były pochodzenia głównie z sąsiednich pól, z których mocno się kurzyło w czasie żniw, a także moduły były zanieczyszczone przez ptasie odchody.

Pomimo przejścia dzień wcześniej ulewy panele nie zostały przez nią umyte a wręcz przeciwnie – cały brud, piach, pył został dociśnięty do ramek!

Mycie Elektrowni Fotowoltaicznej Wielkopolska / Brudzew – PODSUMOWANIE:

Lokalizacja: województwo wielkopolskie, Brudzew

Dane PV: Farma fotowoltaiczna o mocy blisko 1 MW składające się z modułów fotowoltaicznych firmy Trina Solar

Opis: Moduły fotowoltaiczne zabrudzone głównie piachem, pyłem, odchodami ptaków, w mniejszej części pozostałościami po nawozach

Różnica w uzyskach ok 7% – co przy mocy blisko 1MW jest wynikiem imponującym!

Jak widać mycie modułów fotowoltaicznych poprawia uzyski a tym samym zyski z instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo przedłuża żywotność paneli a w związku z tym i całej instalacji.

Chcecie wiedzieć więcej? Macie farmę fotowoltaiczną do umycia?

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895