Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Mycie instalacji fotowoltaicznej na dachu hali magazynowej w Warszawie.

Mycie fotowoltaiki na dachu magazynu czas zacząć! Sezon trwa a Nasze ekipy obsługują klientów na terenie całej Polski. Nowy film na Naszym kanale na YouTube z realizacji na dachu hali magazynowej możecie obejrzeć poniżej:

Mycie paneli fotowoltaicznych na dachu hal i magazynów to zawsze wyzwanie.

Głównym tego powodem jest brak dobrego dostępu do dachu.

Zazwyczaj prowadzi tam niezbyt szeroki właz, przez który w żaden sposób nie można przenieść maszyny do mycia instalacji fotowoltaicznej. Musi ona zatem stać albo na niższym piętrze albo zupełnie poza obrysem budynku na gruncie.

Częstym problemem jest również brak wody.

Gdy ujęcie wody znajduje się na dole budynku tam również musi znajdować się myjka niskociśnieniowa. Wtedy od maszyny aż na dach budynku (zazwyczaj po jego ścianie) prowadzimy przewody poliuretanowe, które zasilać będą kije myjące ze szczotkami. Niestety nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie bo operatorzy nie widzą samej maszyny i nie mają możliwości reagować na spadki ciśnienia czy inne problemy techniczne. Za każdym razem muszą też schodzić z dachu, żeby sprawdzić czy z myjką do paneli fotowoltaicznych wszystko ok.

Mycie fotowoltaiki na dachu magazynu to również pewne niebezpieczeństwa związane z wysokością.

Operatorzy wykonujący taki rodzaj pracy muszą być zawsze wyszkoleni z pracy na wysokościach oraz poza tym ”trzeźwo” myślący! Nie można pracować kiedy wieje bardzo silny wiatr, pada lub gdy nadchodzi burza z wyładowaniami. Hale magazynowe mają często 10 i więcej metrów wysokości i wszystkie prace należy przeprowadzać zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP.

Bardzo często spotykamy się również z różnego rodzaju pokryciami dachowymi (na przykład dachy membranowe), gdzie należy szczególnie zwrócić uwagę na ostrożność podczas pracy.

Oprócz samego mycia paneli fotowoltaicznych zazwyczaj przeprowadzamy też krótki przegląd całej instalacji fotowoltaicznej. Informujemy również właściciela, jeśli widać jakieś niepokojące aspekty w jej działaniu.

Jeśli poszukujecie usług z zakresu serwisu O&M, recyklingu paneli fotowoltaicznych lub budowy i projektowania farm fotowoltaicznych zapraszamy do KONTAKTU Z NAMI!

1 komentarz do “Mycie instalacji fotowoltaicznej na dachu hali magazynowej w Warszawie.”

  1. Witam czy mogę prosić o wycenę mycia paneli fotowoltaicznych na dachu i ścianie hali magazynowej okolice Mińska Mazowieckiego? Moc instalacji to 300kWp

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

+48 797 897 895