Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Mycie fotowoltaiki – pierwsze mycie w sezonie – Kłobuck

Mycie fotowoltaiki – pierwsze mycie w sezonie – Kłobuck, w województwie śląskim.

Czy luty jest dobrym miesiącem na mycie instalacji fotowoltaicznej? Czy zimą myjemy panele?

Według zaleceń mycie instalacji fotowoltaicznej najlepiej wykonywać wczesną wiosną oraz późną jesienią. Związane jest to z oczyszczaniem paneli po zimie i przed zimą. Jednak najbardziej liczy się nie pora roku tylko temperatura otoczenia, warunki atmosferyczne oraz „postęp” pory roku! Fotowoltaikę czyścimy z brudu, czyli zanieczyszczeń naniesionych na moduły przez naturę lub przez przemysł. Zaczynając od ptasich odchodów, poprzez pyłki, kurz z pól a kończąc na osady z dymu wydobywającego się z komina. Oczywiście do tych wszystkich zabrudzeń dochodzącą jeszcze zanieczyszczenia typowo przemysłowe ale na ich intensywność pora roku ma znikomy wpływ. Jednym z najważniejszych czynników decydujących o możliwości wykonania usługi jest temperatura otoczenia. Nie powinno się myć instalacji poniżej 5°C. Czyli mimo iż mamy luty przy obecnych temperaturach śmiało mogliśmy zrealizować zlecenie umycia fotowoltaiki dla naszego klienta z Kłobucka.

Mycie fotowoltaiki – Sezon na mycie paneli fotowoltaicznych uznajemy za otwarty!

Wczorajszy dzień nasza ekipa spędziła w Kłobucku, gdzie na gruncie czekała na nich instalacja fotowoltaiczna o mocy około 50 kWp.

Po przyjeździe, rozpakowaniu sprzętu ekipa zabrała się do pracy. Rozpoczęliśmy od dokładnego sprawdzenia stanu instalacji. Dokładnie obejrzeliśmy każdy panel pod kątem zabrudzeń, ptasich odchodów, liści i innych zanieczyszczeń a także pod kątem ewentualnych uszkodzeń.

Mycie paneli fotowoltaicznych

Następnie przystąpiliśmy do czyszczenia modułów słonecznych. Wykorzystaliśmy sprzęt Mansser Osmo, zapewniający demineralizację wody poprzez 4 stopniową filtrację, również z wykorzystaniem odwróconej osmozy. Instalacja posiadała zabrudzenia głównie organiczne. Ptasie odchody oraz „wbite” w ramki pozostałości po liściach.

Po dokładnym wyczyszczeniu wszystkich paneli sprawdziliśmy ponownie ich stan. Na wyczyszczonej powierzchni 2 modułów fotowoltaicznych zauważyliśmy pęknięcia. Oczywiście poinformowaliśmy właściciela o zauważonych popękanych panelach i zarekomendowaliśmy serwis całej instalacji.

Kilka słów o instalacji

Instalacja w Kłobucku to system o mocy 50 kWp, składający się ze 122 sztuk paneli JinKo, czyli o mocy 410 Wp każdy. Do kompletu falownik HUAWEI SUN2000-40KTL. Panele zamontowane są na konstrukcji naziemnej, co ułatwia dostęp do nich i ich czyszczenie.

Mycie fotowoltaiki – pierwsze mycie w sezonie – Kłobuck – PODSUMOWANIE:

Lokalizacja: województwo śląskie, Kłobuck

Dane PV: 122 sztuk paneli JinKo o mocy 410W, o łącznej mocy około 50 kWp.

Opis: Brudne panele pokryte głównie nalotami z kurzu, piachu i ptasimi odchodami.

Wynik: Wzrost produkcji na falowniku około 15%! (w porównaniu do uzysków sprzed mycia)

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895