Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Mycie instalacji – elektrownia słoneczna pod Warszawą

Mycie instalacji – elektrownia słoneczna pod Warszawą, woj. mazowieckie.

Sezon na mycie instalacji powoli dobiega końca. Coraz zimniej, dni krótsze ale jednak parę dni zostało. Jak to się zwykło mówić to ostatni dzwonek na realizację czyszczenia farmy fotowoltaicznej.
Dostaliśmy zlecenie na wyczyszczenie modułów na 1 MW elektrowni słonecznej niedaleko Warszawy. Zlokalizowana na działce o powierzchni ponad 2 hektarów niedawno również była wykoszona. Koszenie spowodowało dodatkowe zabrudzenie na powierzchni paneli.
W tym miejscu warto zaznaczyć, że koszenie należy wykonać maksymalnie tydzień przed myciem. Po pierwsze jest to związane z BHP, ponieważ wysoka sucha trawa w połączeniu z jadącym w wolnym tempie autem może stanowić zagrożenie pożarowe.
Po drugie koszenie na farmach wykonujemy po to aby trawa czy inne rośliny nie przyrastały i nie zacieniały powierzchni modułów. A w związku z tym, że koszenie nie należy do „czystych” czynności kosimy przed a nie po myciu.

Czyszczenie modułów – elektrownia pod Warszawa

Mycie instalacji


Panele Astronergy zamontowane pod kątem mniej więcej 20 stopni. Idealnie wręcz zamontowane pod mycie.
Nasza ekipa pojawiła się farmie około godz 6.30. Świt przywitał nas lekkim chłodem ale wyglądające zza widnokręgu słońce napawało nas nadzieją na późniejsze ciepło.
Po wyjechaniu na teren farmy żwawo rozstaliśmy sprzęt, rozplanowaliśmy działanie a następnie przystąpiliśmy do czyszczenia modułów.
Zabrudzenia, których musieliśmy się pozbyć to głównie kurz, ziemia i resztki trawy po koszeniu. Dwuletnia elektrownia nie była myta od początku swojego powstania. Sporo zabrudzeń zebrało się na styku ramka szkło.
Wobec tego nasi operatorzy z należną pieczołowitością szczotkami usuwali brud.
Łącznie cztery osoby w dziesięć godzin uporały się ze wszystkimi panelami i po zapakowaniu sprzętu mogły ruszać w drogę powrotną do bazy.

Mycie instalacji – elektrownia słoneczna pod Warszawą – PODSUMOWANIE:

Lokalizacja: województwo mazowieckie, okolice Warszawy

Dane PV: Elektrownia słoneczna o mocy około 1 MW składająca się z modułów fotowoltaicznych Astronergy.

Opis: Brudne panele zabrudzone głównie przez pył, kurz, naloty z pól oraz pozpstałosci po koszeniu.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895