Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Mycie modułów fotowoltaicznych w Opolu

Mycie modułów fotowoltaicznych w Opolu

Opolemiasto w woj. opolskim, słynące z Festiwali Piosenki Polskiej. Zgłosił się do Nas klient, na którego instalacji pojawiło się nietypowe zabrudzenie.

Mycie modułów fotowoltaicznych w Opolu

Powierzchnia modułów mieniła się najbarwniejszymi kolorami tęczy, a ramki choć aluminiowe wyglądały jak pozłacane. Efekt taki został wywołany przez sąsiadujące z instalacją zraszacze do podlewania trawy. Woda, która miała utrzymywać roślinność zaszkodziła panelom. Dodatkowo instalacja znajduje się w pobliżu lasów, głównie iglastych. Instalacja o mocy 50 kWp na gruncie, więc z pozoru proste do wykonania czyszczenie modułów fotowoltaicznych.

Po przyjechaniu na miejsce sprawnie rozłożyliśmy sprzęt i przystąpiliśmy do działania. Nalot był ciężki do usunięcia ale nie z takimi zabrudzeniami dawaliśmy sobie radę. Tak było i tym razem. Moduły fotowoltaiczne zostały wyczyszczone w trakcie 8 godzinnej pracy, przez co cała instalacja mogła zacząć produkować maksymalną ilość energii.

Tęczowe kolory na hartowanych szkle paneli fotowoltaicznych były wynikiem silnych osadów siarczanów żelaza, które dostały się na nagrzane moduły podczas, gdy te były silnie rozgrzane. Niestety trzeba było użyć chemii.

Zalecenia z naszej strony, poza tym, że panele fotowoltaiczne należy regularnie czyścić, były oczywiste. Nie ustawiać zraszaczy w pobliżu paneli.

Czyszczenie modułów fotowoltaicznych w Opolu – PODSUMOWUJĄC:

Lokalizacja: województwo opolskie, Opole

Dane PV: Instalacja o mocy 50 kWp składająca się z modułów fotowoltaicznych firmy Trina Solar

Opis: Instalacja fotowoltaiczna mocno zabrudzona nalotami żywicy oraz pokryta warstwą powstałą wskutek zraszania wodą z pobliskiego zbiornika (woda silnie zanieczyszczona siarczanami i żelazem)

Widoczne na falowniku wzrosty około 15% po umyciu modułów fotowoltaicznych (przy zachowaniu wytycznych pomiarowych). Mycie modułów fotowoltaicznych w Opolu, województwo opolskie.

Jak widać mycie modułów fotowoltaicznych poprawia uzyski a tym samym zyski z instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo przedłuża żywotność paneli a co za tym idzie całej instalacji.

Jeśli zainteresowało Cię mycie paneli fotowoltaicznych zapraszamy do kontaktu!


Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895