Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Mycie: panele fotowoltaiczne – jesteśmy pod Krakowem, czyli miastem Smoka

Mycie: panele fotowoltaiczne – jesteśmy pod Krakowem, czyli miastem Smoka

Kraków to miasto bardzo stare, z bogatą historią i dziedzictwem kulturowym. Znajduje się w województwie małopolskim i jest jednym z najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia w kraju. Nasza ekipa przybyła pod Kraków na zlecenie jednego z naszych stałych klientów. Instalacja fotowoltaiczna o mocy 50 kWp, składająca się modułów JaSolar, dobrze Nam znana. Dlatego też wiedzieliśmy czego się spodziewać.

Nawiasem mówiąc, w centrum Krakowa, znajduje się Smok Wawelski, legendarny smok, który strzeże skarbów zamku na Wawelu. To niezwykłe stworzenie przypomina nam, że Kraków to miasto pełne historii i opowieści.

Mycie: panele fotowoltaiczne – niespodzianka

Zgodnie z ustalonym planem działania po zajechaniu na miejsce w pierwszej kolejności się rozpakowaliśmy. Czyli wyciągnęliśmy i rozstawiliśmy sprzęt. Następnie podłączyliśmy się do źródła zasilania i wody. Finalnie byliśmy gotowi do działania w mniej niż 30 minut. Elektrownia słoneczna na gruncie wymagała dokładnego czyszczenia, głównie ze względu na swoje położenie. Zamontowana w bliskim sąsiedztwie pól i niewielkiego lasku.

Zaschnięty pył z pół w połączeniu z ptasimi odchodami utworzył na powierzchni modułów skorupę. Mimo to, dzięki doświadczeniu chłopaków, w niecałe 3 godziny instalacja była umyta.

Niestety, Kraków, jak każde inne miasto, nie jest wolny od kaprysów natury. Gdy już po skończonej usłudze pakowaliśmy się w drogę powrotną… Nagle zerwał się wiatr, unosząc pył i brud, który pokrył nasze świeżo umyte panele słoneczne. Nie mogliśmy inaczej zrobić, niż zacząć czyszczenie modułów na nowo.

Oczywiście przeczekaliśmy dłuższą chwilę aż wiatr się uspokoi. Następnie nasza ekipa ponownie przystąpiła do mycia instalacji, czyszcząc panele jeszcze raz. W końcu, nasza wytrwałość i determinacja zostały nagrodzone, a panele zabłysły w pełnym blasku.

Mycie: panele fotowoltaiczne – nagroda 🙂

Po dniu ciężkiej pracy dostaliśmy smaczne obwarzanki od wdzięcznego klienta. To było miłe zaskoczenie i doskonały sposób na zakończenie dnia. Obwarzanki są przecież jednym z symboli Krakowa, i nie mogliśmy ich odmówić.

Mycie paneli fotowoltaicznych – jesteśmy pod Krakowem, czyli miastem Smoka – PODSUMOWANIE:

Lokalizacja: województwo małopolskie, okolice Krakowa

Dane PV: Elektrownia słoneczna o mocy około 50 kWp składająca się z modułów fotowoltaicznych JaSolar.

Opis: Brudne panele zabrudzone głównie przez pył, kurz, naloty z pól oraz ptasie odchody

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895