Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Odbiór zniszczonych paneli fotowoltaicznych – różne lokalizacje w Polsce

Odbiór zniszczonych paneli fotowoltaicznych – różne lokalizacje w Polsce

Otrzymaliśmy ostatnio zlecenie na odbiór paneli fotowoltaicznych z kilku lokalizacji w Polsce. Jako, że ustaliliśmy ze zleceniodawcą, że odbiory są po naszej stronie, musieliśmy je dokładnie skoordynować. Przy realizacji zlecenia zawsze stawiamy na profesjonalizm i skrupulatność, co jest kluczowe, aby zapewnić bezpieczny transport i utylizację paneli fotowoltaicznych.

odbiór zniszczonych paneli

W sumie mieliśmy do odbioru ponad 250 paneli fotowoltaicznych z różnych miejsc w Polsce. Całkowita waga tych paneli wynosiła około 5,5 tony. W związku z tym przetransportowanie tych modułów wiązało się z zaplanowaniem kilku przejazdów.

Uszkodzenia były przeróżne. Dlatego też nie wszystkie moduły słoneczne mogliśmy poukładać na paletach. Niektóre z nich musieliśmy ładować jeden po drugim, ze względu na stan w jakim się znajdowały.

Dlatego też, przed odbiorem uszkodzonych paneli otrzymaliśmy informację jakiego rodzaju są to uszkodzenia. Dzięki tym informacjom mogliśmy dokładnie zaplanować trasę zbierania tych modułów.

Odbiór zniszczonych paneli fotowoltaicznych

Uszkodzenia przede wszystkim dotyczyły:

  1. Mikropęknięcia. Często niewidoczne gołym okiem, ale potencjalnie wpływające na wydajność paneli.
  2. Uszkodzenia mechaniczne. Wichura, uszkodzenia w transporcie czy przy montażu.
  3. Delaminacja, przepalone złączki MC4.

Lokalizacje

W przypadku Trójmiasta, nasza ekipa oprócz samego odbioru musiała również zapewnić demontaż paneli i konstrukcji. Stamtąd też pochodziła największa partia zniszczonych modułów. Na Śląsku, gdzie fotowoltaika odgrywa coraz większą rolę, odbieraliśmy panele ze strefy przemysłowej. Tam mieliśmy ładunek przygotowany do transportu, poukładany na paletach.Natomiast w Warszawie i Łodzi popsute panele, które zabieraliśmy na recykling pochodziły z farm fotowoltaicznych, zniszczone w czasie montażu.

Wśród odbieranych przez Nas paneli znajdowały się moduły:

  • JinKo
  • Jasolar
  • Astronergy
  • LG
  • Trina Solar
  • Canadian

Realizacja całości zlecenia zajęła Nam 4 dni. Obejmował skoordynowanie pracy naszych ekip. Istotnym elementem była współpraca pomiędzy magazynem a kierowcami aut przywożącymi moduły.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

Call Now Button+48 797 897 895