Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Myjemy 50.8MW elektrowni fotowoltaicznych

Myjemy 50.8MW elektrowni fotowoltaicznych

Rozpoczynamy współpracę z firmą CHINT – będziemy czyścić prawie 51MW farm fotowoltaicznych na terenie całej Polski.

Chint to jeden z pierwszych azjatyckich inwestorów na polskim rynku farm fotowoltaicznych. Kilka miesięcy temu pisał na Naszym blogu o ich elektrowniach fotowoltaicznych. Stąd też niezwykłym zaszczytem dla Nas jest ”otrzymanie” ich pod opiekę.

Farmy fotowoltaiczne, które będziemy myć i czyścić znajdują się na terenie całej Polski i są to instalacje o mocy 1MW. Pewnym wyzwaniem jest zatem dostarczenie na każdą z nich ludzi, wody i sprzętu. Co więcej zrobienie tego w sposób sprawny i szybki.

Jak widać branżowi inwestorzy doskonale wiedzą, że elektrownie fotowoltaiczne należy regularnie czyścić. Każdy procent spadku produkcji przekłada się bowiem na utracone zyski i przychody.

Cały zakres prac planujemy zakończyć na przełomie sierpnia i września. O ile oczywiście nie zaistnieją zdarzenia losowe lub pogoda nie stanie na przeszkodzie.

W tym przypadku mycie i czyszczenie farm fotowoltaicznych odbywać się będzie za pomocą robotów myjących firmy CleanSoleo oraz ręcznych zestawów firmy Mansser Polska. Myjemy 50.8MW elektrowni fotowoltaicznych.

Częstym problemem przy takich zleceniach jest dostarczenie dobrej jakości wody na teren elektrowni fotowoltaicznej. Myjemy zawsze wodą demineralizowaną zatem filtry, które muszą ”przerobić” zwykłą wodę kranową na czystą mają ”dużo pracy”. Niestety na terenie farm nie znajdują się ujęcia wody ani studnie zatem wszystko należy przytransportować na miejsce prac.

Myślę, że uda się doskonale zaprezentować Nasz zespół i rozpoczniemy długoterminową współpracę z firmą Chint, świadcząc dla niej również inne usługi z zakresu O&M dla farm fotowoltaicznych. Będziemy Wam również relacjonować postęp z tych prac opisując niektóre farmy i napotkane wyzwania.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895