Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Myjka do paneli fotowoltaicznych – nasze polecenie Mansser Osmo

Myjka do paneli fotowoltaicznych – nasze polecenie Mansser Osmo

Myjka do paneli fotowoltaicznych – czy taki sprzęt jest potrzebny?

Od kiedy Polska zaczęła się otwierać na odnawialne źródła energii zwiększając tym samym udział „zielonej energii” w produkcji prądu, zaczęło pojawiać się coraz więcej przydomowych instalacji fotowoltaicznych oraz elektrowni słonecznych. Jak podaje Tauron na koniec 2019 roku mieli podłączonych ponad 400 tysięcy instalacji do swojej sieci. Z informacji umieszczonej na stronie URE (Urzędu Regulacji Energetyki) pod koniec maja 2023 roku łączna zainstalowana moc pochodząca z elektrowni fotowoltaicznych wynosiła prawie 14GW, co stanowi ponad połowę mocy ze WSZYSTKICH źródeł OZE. Im więcej instalacji tym większa potrzeba dbałości o nie!

Zyski, uzyski, wydajność

Moduły fotowoltaiczne mające szklaną powierzchnię umożliwiają przenikanie światła i jego dostawanie się do tabliczek krzemowych, gdzie w wyniku zachodzących tam procesów powstaje zjawisko fotowoltaiczne. Dlatego, też tak istotne jest utrzymywanie paneli w czystości. Im brudniejsze panele – tym mniejsza wydajność całego systemu. W związku, z tym regularnie należy przeprowadzać czyszczenie fotowoltaiki. Usługę mycia paneli fotowoltaicznych najlepiej zlecić profesjonalnym firmom, które mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tym temacie. Kluczowe znaczenie ma również wybór myjki do paneli.

Czyścimy panele – Myjka do paneli od Mansser Osmo

Nasza firma od lat jest związana z OZE. Zajmujemy się szeroko pojętą tematyką związaną z Odnawialnymi Źródłami Energii. W związku z tym w nasz profil działalności wpisane są obok recyklingu, O&M również mycie paneli fotowoltaicznych. Czyścimy moduły począwszy od małych instalacji a skończywszy na farmach.

W swojej pracy wykorzystujemy myjki ręczne oraz roboty. Dziś więcej o myjkach ręcznych.

Nasza wybór, nieprzypadkowy, padł na urządzenie od Mansser Osmo. W pełni profesjonalny sprzęt, przygotowany do działania w każdych warunkach.

Mansser Osmo – zalety:

Myjka do paneli
  1. Podajnik detergentu
  2. Podgrzew wody (Podgrzew wody redukuje różnice temperatur między wodą a panelem)
  3. Ciepła wodna znacznie ułatwia zmywanie brudu.
  4. Ultra lekkie, karbonowe kije teleskopowe (Rozłożenie max do 20m)
  5. Praca na dwóch operatorów jednocześnie
  6. Czterostopniowy system filtracji (Zastosowanie odwróconej osmozy celem uzyskania wody demineralizowanej)

Podsumowując: umyliśmy sprzętem od Mansser Osmo nie jedną instalację. Regularnie oddajemy myjkę na serwis dzięki czemu awaryjność jest praktycznie wyeliminowana. Jeśli ktoś z Was rozważa rozpoczęcie świadczenia usług mycia paneli fotowoltaicznych śmiało możemy polecić tę markę!

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania, to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895