Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Pływająca farma fotowoltaiczna w Tajlandii

Pływająca farma fotowoltaiczna w Tajlandii

Pływająca farma fotowoltaiczna w Tajlandii nagrodzona na konferencji Intersolar

Jako orędownik energii odnawialnej z radością dzielę się niezwykłymi osiągnięciami pływającej farmy fotowoltaicznej (PV) w Tajlandii. Ten ogromny projekt, położony we wschodniej części kraju, zyskał uznanie jury konkursu Intersolar Awards na tegorocznej wystawie w Monachium. Ten projekt stanowi duży krok naprzód w dziedzinie innowacji w zakresie energii słonecznej.

Wykorzystanie zielonej energii w Tajlandii.

Przez wiele lat Tajlandia w dużym stopniu polegała na węglu w celu zaspokojenia swoich potrzeb energetycznych. Jednak przy ambitnym planie rozwoju kraj zamierza do 2037 roku czerpać 35% swojej energii elektrycznej z alternatywnych źródeł. Budowa pływających farm fotowoltaicznych, takich jak ta w prowincji Ubon Ratchathani, odgrywa kluczową rolę w osiągnięciu tego celu .

Imponująca pływająca farma fotowoltaiczna w Ubon Ratchathani.

Pływająca farma fotowoltaiczna w prowincji Ubon Ratchathani ma łączną moc 58,8 MW. Do budowy tej elektrowni zastosowano konstrukcję i falowniki firmy Sungrow. Składająca się z siedmiu mniejszych jednostek, każda o mocy 8,4 MW, farma zawiera 144 420 modułów fotowoltaicznych. Szacunkowa roczna wydajność systemu wynosi około 55 GWh, co prowadzi do redukcji emisji CO2 o około 47 000 ton.

Podczas budowy tej pływającej farmy fotowoltaicznej firma Sungrow wykorzystała swoje falowniki kontenerowe, w szczególności jednostki Sungrow SG3400HV. Inwertery te oferują maksymalne napięcie wejściowe 1500 V i maksymalny prąd wejściowy 4178 A. SG3400HV zapewnia maksymalną moc wyjściową 3427 kVA (przy 45°C) i maksymalny prąd 3458 A. Dzięki niezwykłemu europejskiemu poziomowi sprawności wynoszącemu 98,7% falowniki te zapewniają optymalną wydajność w różnych warunkach.

Nowy pływający system fotowoltaiczny firmy Sungrow.

Na tegorocznej wystawie Intersolar w Monachium uhonorowano firmę Sungrow FPV jako finalistę konkursu The Smarter E. Wydarzenie zaprezentowało innowacyjne firmy, takie jak Fenecon, Fluence Energy i Wallbox. Co więcej, Sungrow wprowadził swój najnowszy pływający system fotowoltaiczny, charakteryzujący się elastyczną konstrukcją, która pozwala na zmienne konfiguracje modułów. Ta elastyczność maksymalizuje wydajność energetyczną na jednostkę powierzchni, zapewniając jednocześnie łatwość instalacji i konserwacji.

Zalety pływających elektrowni fotowoltaicznych.

Pływające farmy fotowoltaiczne oferują wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi instalacjami lądowymi. Wykorzystując zbiorniki wodne, farmy te optymalizują wykorzystanie gruntów. Woda zapewnia efekt chłodzenia paneli słonecznych i zmniejszają parowanie, oszczędzając w ten sposób zasoby wodne. Dodatkowo naturalny współczynnik odbicia wody zwiększa ogólną wydajność paneli fotowoltaicznych. Pływające farmy fotowoltaiczne minimalizują również wpływ na środowisko i przyczyniają się do ochrony ekosystemów w zbiornikach wodnych i wokół nich.

Wyróżnienie otrzymane przez pływającą farmę fotowoltaiczną w Tajlandii pokazuje rosnące znaczenie energii słonecznej w globalnym miksie zielonych źródeł energii. Dzięki ciągłym innowacjom i postępowi technologicznemu możemy spodziewać się dalszego rozwoju pływających systemów fotowoltaicznych. Tego typu rozwiązania są coraz bardziej popularne na całym świecie

Wyróżnienie przyznane pływającej farmie fotowoltaicznej w Tajlandii na Konferencji Intersolar podkreśla znaczące postępy poczynione w dziedzinie energii słonecznej. W rzeczywistości znosząc pułapy cenowe na instalacje fotowoltaiczne, możemy uwolnić prawdziwy potencjał energii słonecznej. W ten sposób pobudzamy wzrost gospodarczy, zmniejszając emisje gazów cieplarnianych i wzmacniając pozycję lokalnych społeczności. To dzięki inicjatywom takim jak ta pływająca farma fotowoltaiczna możemy stworzyć bardziej zieloną i zrównoważoną przyszłość dla przyszłych pokoleń.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895