Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Podsumowanie roku 2022 w Lighthief….

Podsumowanie roku 2022 w Lighthief… czyli co się działo u Nas i w branży OZE.

Styczeń i luty to był dla Nas mocny start. Nowy dział sprzedaży i zupełnie nowe i z lekka ogromne na początku biuro

Do zespołu dołączył Maciek Krzyżanowski, które zaczął budować dział sprzedaży. Przyniósł ze sobą doświadczenie z dużych firm z branży OZE. Maciej jest z Nami cały czas i bardzo się z tego cieszymy.

3 rok działania firmy to pewne strategiczne decyzje w jakim kierunku iść i jaką strategię przyjąć na przyszłość. Pierwsze pół roku było jednak dla Nas bardzo trudne. Poza klientami już zdobytymi w poprzednich latach trudno było Nam powiększyć bazę dużych odbiorców Naszych usług. Rynek serwisu i działań O&M był i ciągle jest na terenie Polski w powijakach. Wszyscy twierdzą, że mają O&M na swoich farmach ale zapytani czym jest SCADA lub system zarządzania gwarancjami nie maja zupełnie pojęcia. Zatem walczymy z oporną materią i edukujemy. Rynek sprzedaży na całym świecie się mocno zmienia. Model dzwoniącego akwizytora odchodzi w zapomnienie. Nasi kontrahenci trafiają do Nas zupełnie innymi kanałami.

Edukacja i trochę szczęscia przynoszą po kilku miesiącach efekty i już późną wiosną i wczesnym latem następuje przełom. Jak to mówimy ”game changer”. Kilka dużych firm docenia Naszą pracę na polu serwisu i O&M i zwiększamy ilość farm pod Naszą opieką kilkukrotnie.

Udaje się Nam też kupić w okresie kilku miesięcy ponad 58MW wybudowanych farm fotowoltaicznych.

Oprócz tego razem z Politechniką Częstochowską zaczynamy kilka projektów badawczych a także wdrożeń z poprzednich lat.

Podsumowanie roku 2022 w Lighthief….

Rośnie dział ”due dilegence” i wielu inwestorów zleca Nam opracowanie dokumentacji farm fotowoltaicznych, budowy i nadzory nad budowami dość dużych założeń solarnych.

Zaczynamy również pracę z funduszami zagranicznymi, które reprezentujemy jako nabywca projektów farm fotowoltaicznych. Ilość Naszych ekspertów rośnie i wygląda jakbyśmy żyli w nieustającej rekrutacji:)

Ciągle rozwija się recykling paneli fotowoltaicznych ale podejmujemy również strategiczną decyzję, że w ciągu 2 lat zakupimy grunt, gdzie wybudowane będzie nowoczesne centrum nadzoru serwisowego O&M nad farmami fotowoltaicznymi, centrum recyklingu paneli fotowoltaicznych oraz…. odlewania krzemu!

Powstają nowe spółki w grupie oraz zaczynamy proces przekształcenia się w spółkę SA Cały rok 2022 kończymy ogroooomnym wzrostem. Nie dalibyśmy rady bez Naszego zespołu ekspertów:)

Rok 2023 zapowiada się niezwykle ekscytująco, wskakujcie na pokład!

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Dodaj komentarz

+48 797 897 895